حق بیمه گمشده رانندگان تاکسی و پیگیری سازمان تاکسیرانی

4 آوریل 2016 - 14:00 dsfr.ir/h94dr

حق بیمه گمشده رانندگان تاکسی و پیگیری سازمان تاکسیرانی
تین نیوز
رانندگان تاکسی در ایستگاه منتظر مسافر هستند.

رانندگان تاکسی بابت پرداخت نشدن حق بیمه ای از سوی شرکت تعاونی تاکسی رانان دست به تجمع و اعتراض زدند.

چند روزی است که خیابان ملک، شاهد تجمع رانندگان تاکسی است که مبالغ بیمه ای خود را به شرکت تعاونی تاکسی رانان، پرداخت می کردند اما از آبان ماه متوجه می شوند که حق بیمه آن ها پرداخت نشده است؛ بنا بر ادعای مسئولان این شرکت تعاونی، باید مشکل به زودی حل می شد اما این مشکل نه تنها برطرف نشد بلکه زمینه ساز اعتراضات گسترده ای در این صنف شد.

رضا قاضی، معاون برنامه ریزی تاکسیرانی شهرداری تهران در واکنش به تجمع چند روز اخیر رانندگان تاکسی گفت: این شرکت که نام شرکت تعاونی تاکسیرانان را یدک می کشد، هیچ ارتباطی با سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران ندارد و از سال گذشته نیز شهرداری تهران طی مکاتبات گسترده با وزارت تعاون نسبت به استفاده از نام تاکسیرانی و شباهت آرم این شرکت تعاونی با سازمان تاکسیرانی مراتب اعتراض خود را اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه این شرکت تعاونی چند سال پیش مجوز فعالیت خود را از وزارت تعاون دریافت می کند، گفت: این شرکت به عنوان یک هلدینگ فعالیت خود را با دایر کردن سوپرمارکت های مختلف، درمانگاه و ... ادامه می دهد و حتی از شرکت تاکسیرانی برای فعالیت در حوزه فعالیت رانندگان تاکسی مجوزاتی دریافت می کند.

معاون برنامه ریزی تاکسیرانی شهرداری تهران با بیان اینکه این شرکت تعاونی با کسب مجوز از بیمه تامین اجتماعی به عنوان کارگزار بیمه نسبت به اخذ حق بیمه رانندگان اقدام کرده اما متاسفانه مشخص شد که چندین ماه حق بیمه رانندگان را به سازمان بیمه تامین اجتماعی پرداخت نکرده است، گفت: این موضوع موجب اعتراض گسترده رانندگان تاکسی شده که به عنوان واسطه این شرکت تعاونی را انتخاب کرده اند.

قاضی با تاکید بر اینکه سازمان تاکسیرانی هیچ گونه ارتباطی با این تخلف ندارد، گفت: با این حال از آنجایی که موضوع رانندگان تاکسی در میان است، مدیرعامل تاکسیرانی شهرداری تهران جلسات زیادی را طی روزهای اخیر با سازمان تامین اجتماعی برقرار گرفته و حتی پیش از سال جدید، در تفاهم نامه ای با سازمان تامین اجتماعی مقرر شد رانندگان تاکسی به عنوان خویش فرما شخصا اقدام به واریز حق بیمه خود کنند.

وی افزود: متاسفانه این شرکت تعاونی سه ماه حق بیمه حدود 80 درصد رانندگان تاکسی که وابسته به این شرکت بوده اند را به بیمه تامین اجتماعی پرداخت نکرده است و این درحالی است که هر یک از تاکسیرانان می توانند از این به بعد به شعب تأمین اجتماعی که دفترچه بیمه اش را صادر کرده، مراجعه کنند و پول قدرالسهم خودشان را به آن شعبه دهند در حالی که 50 درصد تخفیف دولت هم در همان شعب کارگزاری تعبیه شده است.

قاضی با بیان اینکه سازمان تاکسیرانی در حال پیگیری حل مشکلات رانندگان است گفت: قرار شده سازمان تامین اجتماعی نیز به عنوان سازمان بالادستی این کارگزاری مراحل قضایی این پرونده را پیگیری کند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1