طی ایام نوروز انجام شد

بازدید بیش از 254 هزار نفر از کاخ موزه های نیاوران

4 آوریل 2016 - 11:30 dsfr.ir/3m4rj

بازدید بیش از 254 هزار نفر از کاخ موزه های نیاوران
مسعود اکبری
بازدیدکنندگان در حال بازدید از کاخ موزه نیاوران هستند.

طی ایام نوروز سال 1395 بیش از 254 هزار بازدید از مجموعه فرهنگی-تاریخی نیاوران توسط گردشگران داخلی و خارجی انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی-تاریخی نیاوران طی روزهای اول تا 12 فروردین سال جاری تعداد 254 هزار و 291 نفر از این مجموعه بازدید کرده اند و کاخ اختصاصی نیاوران با 62 هزار و 710 نفر بیشترین میزان بازدید از کاخ موزه های مجموعه نیاوران را در این مدت به خود اختصاص داد.

بر اساس این گزارش کوشک احمدشاهی با 32 هزار و 194 نفر و موزه خودروهای اختصاصی با 26 هزار و 712 نفر شاهد بیشترین بازدید کننده بوده اند. همچنین در این مدت 655 مورد بازدید از کاخ ها و موزه های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران توسط گردشگران خارجی صورت گرفته است.

راه اندازی گیشه فروش بلیط واقع در درب ضلع شمالی مجموعه علاوه بر بلیط فروشی ضلع جنوبی، نصب سیستم هوشمند جهت خرید بلیت الکترونیکی، تجهیز سیستم رادیو به منظور معرفی موزه ها و اطلاع رسانی به مخاطبین در طول روز، ساماندهی و چیدمان جدید اشیای ویترین ها، طراحی و چاپ فرم های نظرسنجی و تهیه کارت شناسایی برای کارمندان در طول عید نوروز از جمله اقداماتی بودند که در نوروز امسال به منظور بالا بردن سطح رضایتمندی بازدیدکنندگان در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران انجام شد.

طراحی و چاپ بروشور جدید به دو زبان فارسی و انگلیسی جهت معرفی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، طراحی و نصب بنر سایت پلان مجموعه، بهای بلیط و توصیه های ضروری برای بازدیدکنندگان در چند نقطه از فضای داخلی و خارجی مجموعه، اصلاح و ساماندهی وضعیت تابلوهای راهنمای مسیر که بعضا به دلیل گذر زمان دچار فرسودگی و تخریب شده بودند و همچنین تجهیز سرویس های بهداشتی مجموعه دیگر اقدامات صورت گرفته است.

طراحی و نصب بنرهای ویژه سال نو، بازبینی و رفع نقایص سیستم حفاظت الکترونیک مجموعه و تعمیر بلندگوهای محوطه بخش دیگری از اقدامات را تشکیل می دهند.

بازدیدکنندگان و گردشگران در این روزها از کاخ اختصاصی نیاوران و موزه پارچه و لباس های سلطنتی، کوشک احمدشاهی، موزه جهان نما، موزه کتابخانه اختصاصی، موزه خودروهای اختصاصی کاخ نیاوران و باغ کتیبه ها که متعلق به دوران قاجار و پهلوی هستند دیدن کردند.

به گزارش دنیای سفر، پیش از این رحمت اله رئوف مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، با اعلام این آمار از کاهش حضور گردشگران به کاخ موزه نیاوران در نوروز امسال خبر داده بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
15 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1