رشد 12 درصدی جا به جایی مسافران هوایی نوروزی

3 آوریل 2016 - 16:20 dsfr.ir/2o2c6

رشد 12 درصدی جا به جایی مسافران هوایی نوروزی
امین جلالی
مسافران نوروزی در سالن فرودگاه

طبق آمار سازمان هواپیمایی کشوری تعداد مسافران هوایی از مرز 3 میلیون نفر گذشت و 12 درصد آمار جابجایی مسافران نوروزی نسبت به مشابه سال گذشته تا 13 فرودین رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی كشوری بیش از 23 هزار پرواز داخلی و بین المللی تا 13 فروردین انجام شده که از این تعداد بیش از 5 هزار و 200 پرواز خارجی بوده است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینكه پروازهای نوروزی از 25 اسفند 94 آغاز و تا 18 فروردین ماه 95 ادامه می یابد، اظهار داشت: با تدابیر اندیشیده شده از طرف سازمان هواپیمایی كشوری و همكاری جدی مجموعه های دخیل در امر پروازها و امكانات در اختیار مسافران در ایام نورز برای تطبیق نرخ بلیت هواپیما از طریق سایت های رسمی شرکت های هواپیمایی و در دسترس بودن سایت سازمان هواپیمایی كشوری www.cao.ir جهت دریافت اطلاعات در خصوص دفاتر مجاز فروش بلیت هواپیما و اطلاع رسانی به موقع به مسافران و دسترسی مسافران به بلیت هواپیما ما شاهد شكایات قابل ملاحظه ای نبوده ایم.

رضا جعفرزاده همچنین از افزایش پروازهای عتبات عالیات در این ایام خبر داد و گفت: دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و مؤسسات هوانوردی سازمان، 1407 مجوز لگ پرواز عتبات از 25 اسفندماه تا 18 فروردین ماه برای شرکت های هواپیمایی داخلی صادر كرده است.

وی با بیان اینكه تعداد پروازهای انجام شده و آمار پیش بینی شده مسافر از 3 میلیون نفر گذشته است، افزود: همچنین 2 هزار پرواز در دو روز گذشته انجام شده كه آمار دقیق پروازهای مسافر جابه جاشده متعاقبا اعلام خواهد شد.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی كشوری  در پایان از افزایش 12 درصدی آمار جا به جایی مسافران نوروزی بخش هوایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته تا 13 فروردین امسال خبر داد.

لازم به ذکر است، در این میان فرودگاه مهرآباد تهران با انجام 5 هزار و 881 پرواز از 25 اسفندماه تا 13 فرودین 95 بیش ترین سهم را در جابجایی مسافران در فرودگاه ها داشته است. طی این مدت بیش از 711600 مسافر در فرودگاه مهرآباد جابجا شدند.

فرودگاه های مهرآباد، مشهد، امام خمینی (ره)، کیش، شیراز، اصفهان و تبریز به ترتیب بیش ترین نقش و سهم را در نشست و برخاست هواپیماها و جابجایی مسافر در ایام نوروز بر عهده دارند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
19 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1