سال نو در تهران، «پاک» آغاز شد

2 آوریل 2016 - 10:00 dsfr.ir/o15sp

سال نو در تهران، «پاک» آغاز شد
تین نیوز
نمایی از خیابان و میدان آزادی

هر سال دو هفته اول فروردین با توجه به کاهش تردد وسایل نقلیه در تهران و خلوت شدن پایتخت به دلیل تعطیلات، از نظر کیفیت هوا در بهترین شرایط قرار می گیرد.

هوای پایتخت از ابتدای سال تاکنون در شرایط بسیار مطلوب قرار داشته و در فروردین امسال 6 روز سالم و 6 روز پاک در تهران ثبت شده است و در واقع تهران نسبت به سال گذشته شرایط مشابهی را سپری کرده اما تا روز 12 فروردین ماه دو روز بر تعداد روزهای هوای پاک نسبت به همین بازه زمانی در فروردین 94 افزوده شده است.

وحید حسینی، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: هر سال دو هفته اول فروردین با توجه به کاهش تردد وسایل نقلیه در تهران و خلوت شدن پایتخت به دلیل تعطیلات، تهران از نظر کیفیت هوا در بهترین شرایط قرار می گیرد اما متاسفانه این شرایط پایدار نیست و ما باید برای افزایش تعداد روزهای سالم و پاک در روزهای عادی سال هدف گذاری و برنامه ریزی کنیم و مردم تهران در همه روزهای سال باید در هوای سالم نفس بکشند.

وی افزود: هوای سالم در تهران در دو هفته اول فروردین هر سال تنها به دلیل شرایط ناپایدار جوی و بارندگی های بهاری اتفاق نمی افتد و آنچه موجب می شود تهران در زمان تعطیلات هوایی بسیار مطلوب داشته باشد، خلوت شدن معابر و کاهش تردد خودروها است. همان طور که بارها پیش از این تاکید کرده ایم، این نکته نشان می دهد طرح و برنامه های کاهش آلودگی هوا در تهران باید بر کاهش آلودگی ناشی از منابع متحرک یعنی وسایل نقلیه به ویژه ناوگان فرسوده و موتورسیکلت ها متمرکز باشد تا بتوانیم در این زمینه نتیجه مطلوب بگیریم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1