حضور پر رنگ گردشگران خارجی در نوروز امسال

23 مارس 2016 - 23:40 dsfr.ir/kw65j

حضور پر رنگ گردشگران خارجی در نوروز امسال
میثم رودکی
گردشگران خارجی در حال بازدید از عمارت چهلستون در اصفهان

معاون سازمان صنایع دستی و گردشگری از حضور چشمگیر گردشگران خارجی در کشور در نوروز امسال خبر داد.

معاون سازمان میراث فرهنگی در حاشیه بازدید از کاخ گلستان، درباره سفر گردشگران خارجی به ایران گفت: یکی از تمهیداتی که در دو سال اخیر ایجاد شده، بحث جابه جایی و توسعه زمانی حضور گردشگران خارجی است.

مرتضی رحمانی موحد گفت: این سفرها در گذشته مربوط به سه تا چهار ماه سال که در بهار و اوایل پاییز بود می شد و نوروز مختص گردشگران داخلی بود، اما الان شاهد حضور خیلی قوی گردشگران خارجی هستیم که می توان تعدادشان را ماهیانه با همکاری پلیس مهاجرت اخذ  کرد.

رحمانی موحد افزود: بر اساس آمار، از دیروز که درب موزه ها باز شده است با استقبال گروهی از کشور آلمان و دیگر گردشگران خارجی مواجه بودیم که اولین مهمان های موزه ملی ما بودند.

وی اضافه کرد: بازدید گردشگران خارجی با راهنمایی تورگردانان انجام می شود و همه خارجی ها علاقه دارند که در زمان های مختلفی به ایران سفر کنند و تورگردانان ما هم این برنامه ریزی را در زمان مقتضی خود انجام می دهند.

رحمانی موحد گفت: چندین نقطه در تهران به عنوان مقاصد گردشگری مورد علاقه بازدیدکنندگان داخلی و خارجی قرار دارد.

وی افزود: در تهران و موزه ملی، آثاری از دوران قبل و بعد از اسلام و همچنین نمایشگاه های عکسی از هنر تخت جمشید و نیز آثار خیلی خوبی در مکان های تاریخی و فرهنگی کشورمان برای معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی - اسلامی ایران زمین وجود دارد.

معاون میراث فرهنگی درخصوص برنامه های این سازمان درباره اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: این امر رابطه خیلی نزدیکی با گردشگری و اقتصادش دارد. اقتصاد گردشگری اقتصاد مولدی است که می تواند در نقاط مختلف کشور در اقتصادهای کوچک، متوسط و بزرگ تاثیرگذار باشد و جامعه محلی را برای توسعه گردشگری منتفع و بهره مند کند.

رحمانی موحد ادامه داد: امیدواریم برنامه ای که در کلان چهار ساله دولت یازدهم داریم با هماهنگی نزدیکی که با فعالیت های گردشگری وجود دارد، به اجرایی شدن و تحقق شعار سال کمک کند.

وی در خصوص آمار سفرهای نوروزی استان های کشور گفت: هنوز آمار دقیقی نداریم و آمار ما بر اساس اقامت هاست؛ اقامت های رسمی و بازدید از مراکز فرهنگی و موزه ها که این آمار را هر 5 روز یک بار اعلام می کنیم. با وجود تغییرات آب و هوایی که در کشور وجود داشت و در چند روز آینده هم با آن روبه رو هستیم خوشبختانه مردم توانستند سفرهایشان را مدیریت کنند.

معاون میراث فرهنگی گفت: با اطلاعاتی که از استان ها داریم، اشتیاق و علاقه خیلی خوبی را شاهد هستیم و امیدواریم در نهایت مردم از سفرهای خود لذت ببرند و بهره مند شوند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1