معاون گردشگری کشور خبر داد:

بازدید بیش از 8 میلیون و 800 هزار نفر از اماکن تاریخی و فرهنگی

23 مارس 2016 - 23:10 dsfr.ir/9u6ve

بازدید بیش از 8 میلیون و 800 هزار نفر از اماکن تاریخی و فرهنگی
روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران
بازدید معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری از مجموعه فرهنگی-تاریخی نیاوران

مرتضی رحمانی موحد صبح امروز (4 فروردین) در حاشیه بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از بازدید بیش از 8 میلیون و 800 هزار گردشگر از اماکن فرهنگی، تاریخی و گردشگری کشور در 2 روز نخست سال جدید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران صبح امروز مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و رئیس ستاد مركزی هماهنگی خدمات سفر كشور، محمدجواد عباباف، مشاور رئیس سازمان و مدیرکل حراست و همراهان از این مجموعه بازدید کردند.

معاون گردشگری کشور در حاشیه بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران گفت: آمادگی خوبی در مراکز تاریخی فرهنگی جهت پذیرایی از گردشگران نوروزی فراهم شده و مدیریت مجموعه ها سعی کرده اند حداکثر خدمات و تسهیلات را به بازدیدکنندگان ارائه دهند.

وی با اشاره به حجم بسیار بالای بازدید در ایام نوروز نسبت به روزهای عادی اظهار داشت: با توجه به این فضای متفاوت باید تدابیر خاصی از زمان ورود تا خروج گردشگران پیش بینی شود که خوشبختانه در مجموعه ها حداکثر توان جهت نیل به این مهم به کار گرفته شده است.

رئیس ستاد مركزی هماهنگی خدمات سفر كشور تصریح کرد: باید ظرفیت های اماکن تاریخی فرهنگی به سمت گردشگری محور حرکت کنند؛ به گونه ای که در عین حفاظت از آثار تاریخی، مجموعه ها را  در یک نگاه راهبردی در سازمان به وضعیتی تبدیل کنیم که مردم بتوانند از دیگر جاذبه ها و دیدنی های گردشگری به خصوص در ایام نوروز استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع آمار بازدیداز اماکن فرهنگی، تاریخی و گردشگری کشور نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد داشته و در 2 روز نخست سال جدید بیش از 8 میلیون و 800 هزار نفر از این اماکن دیدن کرده اند.

همچنین معاون گردشگری کشور با حضور در جمع بازدیدکنندگان به سوالات آنان درخصوص گردشگری و مسائل پیرامون آن پاسخ داد.

گفتنی است سید رحمت الله رئوف حنان، مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران که در این بازدید میهمانان را همراهی   می کرد، ضمن خوشامدگویی به تشریح طرح ها و برنامه های مجموعه نیاوران پرداخت.

معاون گردشگری کشور نیز در بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، امکانات رفاهی بازدیدکنندگان نوروزی و همچنین شرایط مجموعه را مورد بررسی قرار داده و پیشنهادات خود را ارایه کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1