بندر ترکمن، مقصد اصلی گردشگران ورودی به گلستان

15 مارس 2016 - 09:50 dsfr.ir/xo6vq

بندر ترکمن، مقصد اصلی گردشگران ورودی به گلستان
عقیل مهقانی
اسکله تفریحی بندر ترکمن

بندر ترکمن مقصد اصلی گردشگران ورودی به گلستان شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: با تصویب طرح کلان گردشگری جزیره آشوراده و واگذاری به سرمایه گذار بخش خصوصی برای ایجاد امکانات گردشگری، تحولی عظیم در صنعت گردشگری شمال کشور و دریای خزر رخ خواهد داد.

وی اظهار داشت: استان گلستان با جاذبه های بی بدیل گردشگری همواره به عنوان یکی ازمقاصد اصلی گردشگری شمال کشور مطرح است.

رحمان فرمانی خاطرنشان کرد: به همین منظور از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان برنامه ریزی های جامعی برای ارتقای هرچه بیشتر صنعت گردشگری استان گلستان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: با نزدیک شدن به ایام نوروز نیز پیش بینی می شود به زودی شاهد ورود تعداد زیادی از گردشگران به استان گلستان باشیم که بدون شک مورد استقبال ویژه قرار خواهند گرفت. فرمانی گفت: از آنجا که استان گلستان در مسیر زوار مشهد مقدس قرار گرفته است، همین امر باعث می شود تا این زوار در مسیر سفر خود از سواحل زیبای استان گلستان نیز بازدید و حتی برخی نیز در این استان اقامت شبانه داشته باشند.

این مقام مسئول در استان گلستان یادآور شد: جلسات ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان گلستان در قالب کمیته های ویژه تشکیل شده است.

به گفته مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، در جلسات این ستاد که با حضور برخی مقامات استانی صورت می گیرد، تصمیم های مهمی در جهت خدمات رسانی مناسب به گردشگران نوروزی در حال انجام است.

فرمانی با اشاره به اینکه بندر ترکمن یکی از مهم ترین شهرهای گردشگری استان گلستان محسوب می شود، یادآور شد: به همین دلیل برنامه های ویژه ای برای ایام نوروز در این شهرستان به ویِژه در نوار ساحلی آن تدارک دیده شده است. شهرستان بندر ترکمن یکی از مقاصد مهم گردشگران ورودی به استان گلستان محسوب می شود.

فرمانی یادآور شد: جزیره آشوراده نیز از مهم ترین جاذبه های گردشگری دریایی شمال کشور است که گردشگرانی که به بندر ترکمن سفر می کنند می توانند با استفاده از قایق های تفریحی به این جزیره سفر کنند. گشت چند ساعته داخل جزیره آشوراده می تواند از جذابیت زیادی برای گردشگران برخوردار باشد.

وی تاکید کرد: با تصویب طرح کلان گردشگری آشوراده از سوی محیط زیست و واگذاری این جزیره به سرمایه گذار بخش خصوصی برای ایجاد امکانات گردشگری می تواند باعث تحولی عظیم در صنعت گردشگری شمال کشور و دریای خزر شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان گلستان همچنین به برگزاری تورهای پرنده نگری در فصل زمستان در میانکاله اشاره کرد و گفت: با توجه به ورود هر ساله پرندگان مهاجر از سمت سیبری به میانکاله، برگزاری تورهای اکوتوریستی با محوریت پرنده نگری از رونق بسیار خوبی در فصل زمستان در این تالاب بین المللی برخوردار است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری صدا و سیما » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1