دبیرکل سازمان جهانی گردشگری اعلام کرد

اولویت های مهم پیش روی توریسم

15 مارس 2016 - 09:10 dsfr.ir/yv7qb

کسب اطمینان از سفری امن، افزایش فرصت های ایجاد شده با فناوری های نو و تسریع در تغییرات به سمت بخش های پایدار در گردشگری از اولویت های مهم صنعت گردشگری هستند.

"دبیرکل سازمان جهانی گردشگری"

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری، کسب اطمینان از سفری امن و افزایش فرصت های ایجاد شده با فناوری های نو و نیز تسریع در تغییرات به سمت بخش های پایدار در گردشگری را اولویت های مهم در این صنعت برشمرد.

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی، دکتر طالب ریفاعی طی گزارشی که در اختتامیه نمایشگاه ITB‏ برلین ارائه کرد، یادآور شد که گردشگری در سال گذشته حدود 4.4 درصد رشد داشته و به 1.2 میلیارد نفر رسیده است؛ این به معنی آن است که در مقایسه با سال 2014 بیش از 50 میلیون گردشگر بیشتر در سطح جهانی سفر کرده اند.

وی تصریح کرد: «با توجه به کندی بهبود در اقتصاد جهانی و افزایش چالش های ژئوپلیتیک، همچنین نگرانی های ناشی از انتشار برخی بیماری ها، سال 2015 رکورد موفقی برای صنعت گردشگری در سطح جهانی ثبت شده است.»

ریفاعی در اشاره به افزایش بی ثباتی و ناامنی در جهان، سال 2016 را سالی دانست که شاهد رکورد تازه ای در رشد صنعت گردشگری جهان خواهد بود. به گفته او این میزان رشد در سال جاری میلادی بالغ بر 4 درصد خواهد بود.

دبیرکل سازمان گردشگری جهانی، همه دست اندرکاران صنعت گردشگری را به تمرکز و حساسیت نسبت به هدف اصلی و جهانی یعنی بهره گیری پایدار و صنعت پایدار فراخواند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1