عملکرد 11 ماهه پایانه های چهارگانه تهران در سال جاری

14 مارس 2016 - 17:30 dsfr.ir/vd1tr

عملکرد 11 ماهه پایانه های چهارگانه تهران در سال جاری
میثم رودکی
اتوبوس های بین شهری ترمینال غرب تهران

مدیرعامل سازمان پایانه ها و پارک سوارهای شهرداری تهران از پیش بینی وقوع بیش از سه میلیون سفر در طرح نوروزی 95 خبر داد.

به گزارش تین نیوز، میزان رضایتمندی شهروندان مسافر در سال 92 حدود 72 درصد و طی 11 ماهه سال 93 بیش از 80 درصد رسید. همچنین از نخستین روز فروردین تا آخرین روز دی ماه سال 93، تعداد 34 میلیون و 950 هزار و 181 سفر با استفاده از دو میلیون و 151 هزار و 482 سرویس مسافربری از پایانه های مسافری تهران انجام شد.

همچنین گزارش ها حاکی از آن است که از اول فروردین تا اول مردادماه امسال، شمار مسافران خروجی از پایانه های مسافربری غرب، جنوب، شرق و بیهقی تهران به رقم 12 میلیون و 167 هزار و 24 نفر رسید که با احتساب همین تعداد مسافر ورودی، 24 میلیون و 374 هزار و 48 مسافر در چهار ماه با استفاده از 828 هزار و 890 سرویس متعلق به 99 شرکت و تعاونی مسافربری مستقر در پایانه های تهران به نقاط مختلف کشور جابجا شده اند.

گفتنی است از بیست و پنجم اسفندماه سال 93 تا پانزدهم فروردین ماه امسال، 3 میلیون و 247 هزار و 372 شهروند مسافر با برخورداری از امکانات و خدمات سازمان پایانه ها و پارک سوارها، سفر خود را به مقصد 300 شهر، از پایانه های مسافری غرب، جنوب، شرق و بیهقی تهران آغاز کردند، یا از طریق آن ها به تهران وارد شدند.

اما امسال حسین حسینی نژاد مدیرعامل سازمان پایانه ها و پارک سوارهای شهرداری تهران با بیان اینکه پایانه های مسافری چهارگانه تهران از اوایل اسفندماه با اجرای برنامه های گوناگون و آمادگی بیش از پیش، اجرای طرح استقبال از بهار را آغازکرده اند، افزود: پیش بینی می شود از پایان هفته تا 15 فروردین، حدود سه میلیون سفر در ایام نوروز انجام شود که ما برای افزایش ضریب امنیت و ایمنی مسافران، همچنین رفع نواقص و مشکلات اجرایی طرح در سال های گذشته برنامه ریزی کرده و هماهنگی های لازم را با سازمان ها، ارگان ها و دستگاه های ذی ربط ازجمله اداره کل حمل و نقل، پلیس راهور، نیروی انتظامی، تعزیرات، بهداشت مناطق، اورژانس، شرکت ها و تعاونی های مسافربری و ... انجام داده ایم.

وی با اشاره به این که در 11 ماه گذشته از سال 94، شمار مسافران ورودی و خروجی به پایانه های مسافربری غرب، جنوب، شرق و بیهقی تهران به رقم 34 میلیون و 543 هزار و 790 نفر رسید، اظهار کرد: این تعداد مسافر با استفاده از 2 میلیون و 316 هزار و 726 دستگاه خودرو مسافربری به نقاط مختلف کشور سفر کردند.

مدیرعامل سازمان پایانه ها ادامه داد: رانندگان اتوبوس های بین شهری در این مدت، بیش از 85 هزار و 978 بار برای استراحت و رفع خستگی، به خوابگاه رانندگان در پایانه های چهارگانه تهران مراجعه کرده و از خدمات رایگان آن استفاده کرده اند. همچنین 5 هزار و 957 نفر از مادران مسافر نیز با مراجعه به اتاق مادر و کودک، به نوزادان خود رسیدگی کرده و از مشاوره های رایگان و هدایای این اتاق بهره مند شده اند.

حسینی نژاد با اشاره به اینکه انجام تبلیغات محیطی، عملیات بازسازی، نوسازی و گسترش فضای سبز همراه با پاکیزگی مناسب تر محیط پایانه ازجمله اقدامات مشترکی است که در پایانه های مسافری غرب، شرق، جنوب و بیهقی تهران آغاز شده است، تصریح کرد: ترمیم آسفالت و لکه گیری مسیرها، افزایش میزان روشنایی فضای باز، رنگ آمیزی جداول و خط کشی گذرگاه ها و کاشت گل و گیاه فصلی نیز در همین راستا انجام گرفته است.

وی با تاکید بر خانه تکانی و نظافت ویژه پایانه ها و ایجاد فضای شاداب و پاکیزه برای مسافران نوروزی در اسفندماه امسال، از افتتاح سرویس های بهداشتی جدید در پایانه غرب خبر داد و افزود: در حال حاضر، نظافت سکوهای سوار و پیاده شدن مسافر، مساجد و نمازخانه ها، محوطه پارکینگ ها، غرفه ها، سالن انتظار و سرویس های بهداشتی، تخلیه سپتیک ها، لایروبی انهار، شست و شوی نیمکت ها، سطل های زباله و پل های موجود انجام شده است.

مدیرعامل سازمان پایانه ها همچنین آذین بندی و چینش سفره هفت سین متناسب با ایام نوروز، چراغانی و نصب پرچم، پخش پیام های ملی مذهبی و انجام فعالیت های فرهنگی را از جمله اقداماتی خواند که نوروز امسال نیز در پایانه های تهران انجام شده است.

حسینی نژاد یادآور شد: تجهیز مساجد پایانه ها، احداث غرفه تبلیغات فرهنگی در پایانه جنوب، اجرای طرح نسیم بهشت، برپایی ایستگاه های سلامت و اطلاع رسانی، ارائه خدمات رایگان پزشکی و بهداشتی و توزیع هدایا در اتاق مادر و کودک، اجرای مراسم سنتی عمونوروز و حاجی فیروز، از دیگر فعالیت هایی است که برای ایجاد فضایی شاد و لحظات خاطره انگیز برای شهروندان مسافر پیش بینی شده است.

وی همچنین به در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای شرایط اضطراری احتمالی در پایانه ها اشاره کرد و گفت: ما ضمن برگزاری جلسات با مناطق شهرداری همجوار و مراکز مدیریت بحران، با در نظر گرفتن تجربه سال های پیش و لغو شدن حرکت اتوبوس های بین شهری بر اثر بارش برف و باران و برودت شدید هوا، امسال برای اسکان اضطراری، گرمایش و خوراک مسافران شامل جیره خشک، پتو و ... پیش بینی های لازم را انجام داده ایم.

مدیرعامل سازمان پایانه ها و پارک سوارهای شهرداری تهران از مسافران نوروزی خواست برای خرید بلیت، از سایت های معتبر فروش اینترنتی یا گیشه های فروش بلیت مستقر در پایانه و سطح شهر اقدام کنند و هرگز به افراد متفرقه اعتماد نکنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1