امکان خرید بلیت قطار در بسیاری از محورها هنوز هم وجود دارد

14 مارس 2016 - 15:20 dsfr.ir/ky93k

امکان خرید بلیت قطار در بسیاری از محورها هنوز هم وجود دارد
mahtab-sj.ir
کنترل بلیت توسط کوپه دار قطار

با گذشت چند هفته از آغاز فرآیند پیش خرید بلیت قطارهای نوروزی هرچند بخش قابل توجهی از ظرفیت قطارهای مسیر اصلی تکمیل شده اند اما هنوز در بسیاری از محورها امکان خرید بلیت وجود دارد.

بر اساس آخرین اطلاعات ارائه شده در سامانه های فروش بلیت قطار به نظر می رسد انتخاب اصلی مردم در مقایسه با قیمت و کیفیت خدمات ارائه شده به سمت خدمات گرایش پیدا کرده تا جایی که در روزهای نخست ظرفیت بسیاری از قطارهای کوپه ای 4 و 6 نفره تکمیل شده اند.

با این وجود اما هنوز در بسیاری از مسیرهای اصلی ظرفیت قطارهای اتوبوسی و سالنی باز باقی مانده و در صورت مراجعه به این سامانه ها برای بسیاری از روزهای نوروز امکان خرید اینترنتی وجود خواهد داشت.

بر اساس بررسی ها در حال حاضر ظرفیت قطارها در مسیرهای اصلی تهران-تبریز ، تهران-بندرعباس، تهران-کرمان و تهران-شیراز تکمیل شده و تقریبا امکان خرید بلیت برای آن ها وجود ندارد. اما در مسیرهای دیگری مانند تهران-زاهدان، تهران-یزد، تهران-مشهد امکان خرید بلیت در برخی گزینه های غیر کوپه ای وجود دارد.

طبق اطلاعات ارائه شده در این سامانه ها همچنان در مسیر تهران-مشهد قطارهای پردیس سالنی، قطارهای درجه یک و درجه دو اتوبوسی و قطارهای خلیج فارس امکان خرید دارند.

میانگین قیمت بلیت های باقی مانده نیز از حدود 26 هزار تومان آغاز شده و به حدود 95 هزار تومان می رسد.

طبق اعلام شرکت راه آهن برای سفرهای نوروزی سالن 95 نزدیک به دو میلیون ظرفیت مسافر پذیری در نظر گرفته شده که به نظر می رسد تا کنون بخش قابل توجهی از این ظرفیت به فروش رسیده است.

طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی برنامه بلند مدت مدیریت حمل و نقل کشور در سال های آینده حول محور توسعه و گسترش نفوذ حمل و نقل ریلی در نظر گرفته خواهد شد و از این رو به نظر می رسد در ماه های آینده فضا برای افزایش ظرفیت قطارهای مسافرتی به وجود بیاید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ايسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1