از سوی معاون مدیركل در امور نوسازی و فناوری اطلاعات مطرح شد

سه راه برای دریافت آخرین اطلاعات پروازهای نوروزی

12 مارس 2016 - 15:00 dsfr.ir/xm05r

سه راه برای دریافت آخرین اطلاعات پروازهای نوروزی
دریافتی
اطلاعات پرواز، آخرین اخبار، تاخیرات احتمالی، زمان پذیرش مسافر، تحویل بار و ...از طریق مانیتورهای نصب شده در ترمینال های مسافری فرودگاه ها قابل دسترسی است.

مسافران نوروزی با استفاده از گوشی های هوشمند می توانند برنامه اطلاعات فرودگاهی را دانلود کنند و از آخرین وضعیت پروازها مطلع شوند.

معاون مدیرکل در امور نوسازی و فناوری اطلاعات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه شرکت فرودگاه ها و ناوبری ایران تمام تلاش خود را برای آماده سازی زیرساخت های شبکه ای و سایر امور انجام می دهد، گفت: مسافران نوروزی با استفاده از گوشی های هوشمند می توانند برنامه اطلاعات فرودگاهی را دانلود کنند و از آخرین وضعیت پروازها مطلع شوند.
 
به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها، مجتبی رنجبر با بیان اینکه تلاش ما برای ارائه بهترین خدمات به مسافران است، اظهار کرد: اداره کل مخابرات و فناوری شرکت فرودگاه ها و ناوبری ایران در راستای طرح تکریم ارباب رجوع و همچنین طرح تحول ارتقای خدمات به مسافران در عرصه فرودگاهی، برنامه هایی را در دست اجرا دارد تا مسافران پیش و پس از حضور در فرودگاه ها بتوانند از آخرین اطلاعات پروازهای نوروزی و همچنین اطلاعات مرتبط با حوزه فرودگاهی برخوردار شوند، به گونه ای که کم ترین ایستایی و توقف را داشته باشند و بهترین خدمات را در فرودگا ه ها دریافت کنند.
 
وی با بیان این که اطلاع رسانی به مسافران نوروزی فرودگاه ها از سه راه صورت می پذیرید، افزود: راه نخست، استفاده از اطلاعات اعلام پرواز (FIDS) است. در این باره مسافران هوایی می توانند از آخرین اطلاعات ارائه شده در پرتال روابط عمومی شرکت به نشانی اینترنتی www.airport.ir استفاده کنند.

رنجبر درباره راه دوم نیز گفت: مسافران هوایی همچنین می توانند از اپلیکیشن های تلفن های همراه یا تبلت ها و رایانه های خویش در بسترهای WINDOWS MOBILE ، ANDROID و IOS استفاده کنند و به تمامی اطلاعات پروازها و اطلاعات مربوط به فرودگاه ها آن هم به صورت لحظه به لحظه و آنلاین دست یابند. هر فردی که یک تلفن همراه هوشمند در اختیار دارد، می تواند برنامه های اطلاعات فرودگاهی را دانلود و از آن استفاده کند.
 
وی خاطرنشان کرد: بر اساس راه سوم، مسافرانی که در ترمینال های مسافری فرودگاه ها حضور پیدا می کنند، می توانند از طریق مشاهده مانیتورهای اطلاعات پرواز، آخرین اخبار و اطلاعات را درباره پروازها، تاخیرات احتمالی، زمان پذیرش مسافرو تحویل بار و ... به دست بیاورند. در برخی از ترمینال های مسافری فرودگاه های کشور حتی بیش از 200 دستگاه مانتیتور ویژه ارائه اطلاعات پرواز وجود دارد. شرکت فروگاه ها و ناوبری هوایی ایران سال گذشته بیش از یک هزار مانیتور جدید را خریداری کرد تا ضریب اطلاع رسانی به مسافران داخل فرودگاه از این طریق به حداکثر افزایش یابد.
 
معاون مدیرکل در امور نوسازی و فناوری اطلاعات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران سپس به یکسان سازی و یکپارچه سازی نمای پرتال های تمامی فرودگاه های تحت پوشش این شرکت برای ارائه آخرین اطلاعات و اخبار پروازها و فرودگاه های کشور در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: این کار از چندین روز پیش انجام شده است و تمامی مردم می توانند با ورود به پرتال های فرودگاهی، به این اطلاعات دست یابند. این داده ها علاوه بر اینکه اطلاعات پروازها را در بر می گیرند، شامل اطلاعاتی نظیر اوقات شرعی، وضعیت آب و هوایی، جاذبه های توریستی، رستوران ها و همچنین نقشه راه های دسترسی به فرودگاه های هر شهر و استان می شوند.

وی با اشاره به دو زمان پرترافیک در حوزه فرودگاهی و پروازی در شهریور و ایام نزدیک به عید نوروز، درباره اقداماتی که توسط زحمت کشان اداره کل مخابرات و فناوری شرکت فرودگاه ها و ناوبری ایران صورت می گیرد، اظهار کرد: حجم کار در چنین زمان هایی برای همکاران ما خیلی زیاد است و به صراحت می توان گفت که آنان جدا از ساعت کار، حتی در ساعات غیرکاری هم به انجام وظایف شان می پردازند و اکنون نیز در چارچوب ستاد نوروزی شرکت فرودگاه ها و ناوبری ایران، تمامی تلاش خودشان را برای آماده سازی زیرساخت های شبکه ای و سایر امور انجام می دهند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1