بهره برداری از خط دوم ایستگاه قم و گارمانوری قبل از پایان سال

12 مارس 2016 - 14:10 dsfr.ir/ct9lc

بهره برداری از خط دوم ایستگاه قم و گارمانوری قبل از پایان سال
مرتضی قدیمی
ایستگاه راه آهن قم

مدیركل راه آهن قم از بهره برداری آزمایشی خط دوم 7.5 كیلومتری ایستگاه های قم-گارمانوری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران؛ مدیرکل راه آهن قم با اعلام اینکه تا قبل از پایان سال جاری خط دوم بین ایستگاه های قم و گار مانوری بهره برداری آزمایشی خواهد شد، گفت: طول این خط 7.5 کیلومتر است که به منظور کاهش بار ترافیکی در شبکه ریلی قم احداث شده است که با بهره برداری از آن شاهد کاهش ترافیک در محورهای ریلی این استان خواهیم بود.

فرشاد زادخور افزود: در ادامه این بهره برداری سالن مسافری ایستگاه محمدیه هم به منظور رفاه مسافران ریلی به سه برابر افزایش یافته به طوریکه برای این ایستگاه رمپ و زیر گذر مسافری نیز ایجاد شده است.

مدیرکل راه آهن قم با اشاره به اینکه راه آهن قم از ماه های گذشته ستاد برنامه کشیک را تنظیم و به تمامی واحدها برای ایام پیک نوروزی ابلاغ کرده است، گفت: حدود 42 نفر از پرسنل ارشد در کشیک نوروزی حضور دارند و همچنین حدود 380 نفر دیگر نیز از جمله نیروهای پیمانکاری درگیر ترافیک نوروزی هستند که این اقدامات از 6 ماهه دوم سال جاری جهت آماده سازی فضای مسافری در حال اجرا است.

زادخور همچنین تصریح کرد: مجموعه اعتبارات پروژه های فوق بالغ بر 18 میلیارد تومان بوده است.

وی یادآور شد؛ راه آهن قم طی هماهنگی با اورژانس استان، در ایستگاه های قم و محمدیه از ظرفیت های اورژانس استان برای خدمات رسانی استفاده خواهد شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 13 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1