توسعه جمعیت شهرهای کوچک با حمل و نقل

9 مارس 2016 - 11:50 dsfr.ir/tp4mj

توسعه جمعیت شهرهای کوچک با حمل و نقل
تین نیوز
ایستگاه قطار

نگاه یکپارچه به موضوع حمل و نقل، امکان توسعه جمعیت را در شهرها فراهم می کند.

"معاون وزیر راه و شهرسازی"

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اجرای یک نظام یکپارچه حمل و نقل در عرصه وسیع تر باید در کلانشهرهای کشور اجرایی شود، گفت: اتصال مراکز شهرهای بزرگ به شهرهای اقماری از موضوعاتی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، چرا که می تواند از تمرکز جمعیت در کلانشهرها جلوگیری کند.

پیروز حناچی با اشاره به اینکه بیش از 10 کلانشهر در کشور وجود دارد، افزود: حمل و نقل باید از خردترین مقیاس یعنی خودروهای شخصی تا اتوبوس، مترو، حمل و نقل بین شهری را در بربگیرد و در نهایت به حمل و نقل بین کشورها برسد.

وی با تاکید بر نگاه یکپارچه به موضوع حمل و نقل، اظهار داشت: نگاه یکپارچه امکان توسعه جمعیت را در برخی مناطق فراهم می کند که به دلیل نبود سیستم یکپارچه حمل و نقل امکان پذیرش جمعیت بیشتر را ندارند.

حناچی با اعلام اینکه موضوع استقرار جمعیت در شهرها و کنترل جمعیت در کلان شهرها در حال پیگیری در شورای عالی شهرسازی و معماری است، گفت: در حال حاضر سیستم های حمل و نقل ریلی در کلانشهرها شکل گرفته که یکی از بهترین سیستم های حمل و نقل برای اتصال شهرهای اقماری به کلان شهرها است.

وی ادامه داد: موضوع حمل و نقل ریلی در حومه و شهرهای اقماری که جمعیت پذیر هستند نیاز به برنامه ریزی بیشتری دارد که البته در برخی از شهرها مانند شهرهای جدید اطراف تهران در حال پیگیری است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه اتصال مترو و شبکه ریلی به شهرهای اقماری مانند شهرهای جدید در اطراف کلان شهرها تاثیر زیادی را بر جمعیت پذیری این شهرها می گذارد، گفت: حوزه مترو محدود است و ازجایی که مترو به اتمام میرسد باید راه آهن شهری وارد شده و پس از آن هم راه آهن ملی شهرها را به هم متصل می کند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1