سفرهای نوروزی را به مقصد شهرهای کم گردشگر هدایت کنیم

5 مارس 2016 - 08:40 dsfr.ir/jr35y

سفرهای نوروزی را به مقصد شهرهای کم گردشگر هدایت کنیم
علیرضا معتمدی
طبیعت منطقه کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری

مردم برای بهتر سفر کردن در ایام نوروز بهتر است که مقصد سفرهای نوروزی خود را تغییر دهند و از شهرهای پرگردشگر به سمت شهرهای کم گردشگر بروند.

"یک کارشناس گردشگری"

اسماعیل خانی پیشکسوت حوزه گردشگری در گفت و گو با خبرگزاری مهر گفت: همیشه در ایام نوروز مردم ساعت های زیادی را در جاده های منتهی به شمال کشور معطل می شوند و در جنگل ها و فضای سبز شهرهای شمالی اقامت می کنند، در حالی که آن محدوده به حدی شلوغ است که از حضور انبوه گردشگران تنها زباله و ترافیک برای جامعه محلی به ارمغان می آورد!

خانی ادمه داد: اگر گردشگران مقصد سفر خود را به شهرهایی که کمتر مردم در ایام نوروز به آنجا می روند تغییر دهند هم خودشان از سفر لذت برده اند و هم اینکه محیط زیست آن شهرها کمتر تخریب می شود.

وی افزود: شهرستان های استان ایلام، کردستان، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و سمنان جزو شهرهایی هستند که گردشگران در ایام نوروز کمتر به آن جا می روند. این شهرها از سفرهای نوروزی بهره کمتری می برند و بسیاری از مسافران می توانند از این فرصت استفاده کرده و از خلوتی جاده ها و مراکز گردشگری لذت ببرند. در این میان شهر تهران نیز بهترین زمان را برای دیدن جاذبه هایش دارد.

خانی تاکید کرد: امسال قرار بود تا مقصد سفرهای جایگزین از سمت سازمان میراث فرهنگی معرفی شود اما چنین اتفاقی نیفتاد، گویا سازمان هم تلاش می کند تا مردم اگر به شهرهای شمالی می روند چطور آسوده تر باشند و بهتر سفر کنند، در حالی که باید تمام تلاش آن ها به سمت سوق دادن مردم به شهرهای دیگر باشد.

وی افزود: اما می بینیم که حتی برنامه های تشویقی نیز برای این کار وجود ندارد در حالی که یکی از وظایف سازمان میراث فرهنگی توزیع سفر در شهرهای مختلف کشور و در طول سال است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1