پیش بینی مرگ نیم میلیون نفر بر اثر تغییرات اقلیمی

5 مارس 2016 - 09:30 dsfr.ir/jl8cg

پیش بینی مرگ نیم میلیون نفر بر اثر تغییرات اقلیمی
environmental-auditing.org
دولت ها درباره تغییرات اقلیمی چه خواهند کرد؟

اثر تغییرات اقلیمی روی منابع غذایی و رژیم های غذایی ممکن است موجب مرگ بیش از نیم میلیون نفر در چند دهه آینده شود.

مطالعات برنامه مارتین دانشگاه آکسفورد روی آینده مواد غذایی و شرایط درمانی نشان می دهد که دستکم 500 هزار نفر مردم بیشتری تا سال 2050 به دلیل اثرات سلامت مربوط به گرمای هوا و تغییرات رژیم غذایی جان خود را از دست خواهند داد.

مصرف کمتر میوه و سبزیجات و تغییرات وزنی ممکن است خطر بیماری های غیرعفونی نظیر بیماری  قلبی،  سرطان و سکته را افزایش دهد. در صورت تغییرات اقلیمی، سرانه دسترسی به مواد غذایی تا سال 2050  در مقایسه با عدم وجود تغییرات آب وهوایی با افتی 3.2 درصدی مواجه خواهد شد. این مطالعه نشان می دهد که کشورهای کم درآمد و یا با درآمد متوسط، به خصوص کشورهای منطقه غرب اقیانوس آرام و جنوب شرق آسیا نظیر چین و هند، سخت ترین ضربه را از کاهش منابع غذایی خواهند خورد.

مارکو اسپرینگ من، سرپرست تیم تحقیقاتی این پژوهش اعلام کرد: «حتی در خوشبینانه ترین سناریو، تغییرات اقلیمی اثر منفی قابل توجهی روی مرگ و میر در آینده خواهد گذاشت. تلاش های سازگاری با شرایط باید در مقیاس های بزرگتری انجام گیرد.»

این مطالعه همچنین نشان می دهد که از لحاظ سرانه، کشورهای یونان و ایتالیا از تغییرات آب و هوایی بیشترین تاثیر را خواهند پذیرفت.

« دنیای سفر » این نوشته را از « اقتصاد نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1