گرمای این هفته تهران رکورد 60 سال گذشته را شکست

25 فوریه 2016 - 14:20 dsfr.ir/bn3ro

گرمای این هفته تهران رکورد 60 سال گذشته را شکست
webfa.ir
شهروندان تهرانی برای پیاده روی به بام تهران می روند.

افزایش دمایی که در روز 4 اسفند در استان تهران ثبت شد در طول 6 دهه اخیر کشور، در چنین روزی بی سابقه بوده است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به افزایش بی سابقه دمای روز سه شنبه در تهران تا 24 درجه بالای صفر اشاره کرد و گفت: این افزایش دما در چنین تاریخی در 60 سال اخیر بی سابقه بوده و یک رکورد محسوب می شود.

احد وظیفه با بیان این مطلب افزود: افزایش دمایی که در روز 4 اسفند در استان تهران ثبت شد در طول 6 دهه اخیر کشور، در چنین روزی بی سابقه بوده است. علت این موضوع می تواند عبور موج هوای گرم از جنوب کشور باشد که منجر به پدیده گرد و غبار و همچنین افزایش دما شد؛ البته گرمایش جهانی نیز یکی دیگر از علت های این افزایش دما است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور همچنین به بررسی گرم تر شدن دی ماه های کشور در طول 50 سال اخیر اشاره کرد و افزود: بنابر بررسی های انجام گرفته دمای دی ماه سال 94 نسبت به زمان بلندمدت در کشور، گرمتر از بقیه سال ها بوده است.

وظیفه تصریح کرد: میانگین عددی طی مدت زمان 50 الی 60 سال گذشته یعنی بلندمدت نشان می دهد که دی ماه امسال افزایش دما را در کشور داشته ایم که این مهم از نیم تا 4 درجه بوده است.

وی در پایان تأکید کرد: علت اصلی این افزایش دما می تواند ناشی از گرمایش جهانی و انتشار گازهای گلخانه ای باشد که البته ایران و کشورهای جهان به کاهش آن اهتمام کرده اند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1