گردشگری عرصه نوین همکاری ایران و کره جنوبی

25 فوریه 2016 - 13:30 dsfr.ir/sa7pk

گردشگری عرصه نوین همکاری ایران و کره جنوبی
دویچه وله
خیابان تهران در سئول

ایران و کره جنوبی که در دوران پسابرجام و در راستای گسترش همکاری ها در عرصه های مختلف تلاش های مضاعفی را آغاز کرده اند، اینک علاقمندند روابط خود در بخش گردشگری را نیز توسعه دهند.

به گزارش ایرنا، گردشگری زمینه بسیار گسترده ای در همکاری دو کشور نیست اما به نظر می رسد که مسوولان و همچنین سازمان ها و دفاتر خدمات مسافرتی دو طرف عزم خود را برای تقویت این بخش جزم کرده اند. حضور در نمایشگاه ها، جشنواره ها و برگزاری همایش های مختلف از جمله برنامه هایی است که دو کشور برای رسیدن به این هدف در دستور کار قرار داده اند.

کره جنوبی بخصوص به شرکت های گردشگری دستور داده است هر چه در توان دارند برای توسعه این عرصه با ایران بکار گیرند.

به نظر می رسد، ایران و کره تنها تمایل به توسعه روابط تجاری ندارند بلکه امیدوارند تا با توجه به رفع موانع گذشته بخش های مختلف همکاری را بالفعل کنند.

اگرچه شمار زیادی از مردم آسیای شرقی در طول تعطیلات به کشورهای اروپایی، آمریکا و اقیانوسیه سفر می کنند اما برای مثال کمتر دیده می شود اتباع چین و یا کره راهی ایران شوند در صورتی که بیش ترین گروه از گردشگران دنیا از اتباع همین کشورها هستند.

دولت سئول اخیرا از بخش های مختلف این کشور خواسته است تا برای ارتقای گردشگری و توسعه این عرصه در ایران تلاش کنند و شرایط را برای حضور گردشگران خود به کشورمان را فراهم سازند.

در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران که بتازگی در ماه جاری میلادی در تهران برگزار شد، سازمان گردشگری ملی کره نیز با شعار پیشبرد گردشگری در ایران حضور داشت.

خبرگزاری یونهاپ کره روز چهارشنبه در گزارشی به این موضوع پرداخت و اعلام کرد که کره جنوبی در دوران پساتحریم بسیار امیدوار است در هر عرصه ای که لازم باشد با تهران همکاری کند. وزارت تجارت کره نیز با انتشار بیانیه هایی از دست اندرکاران صنایع مختلف از جمله گردشگری خواسته است بازار ایران را به دقت بررسی کرده و برای اجرای طرح های مختلف در آن آماده باشند.

ارزش تبادلات تجاری ایران و کره در سال 2015 میلادی به بیش از شش میلیارد و 100 میلیون دلار رسید اما دو طرف امیدوارند در طول سال های پیش رو این رقم به سرعت به حدود 15 تا 17 میلیارد دلار برسد.

کره جنوبی از جمله کشورهایی است که برای توسعه روابط با ایران همواره تلاش زیادی داشته و می کوشد تا شرکت های خود را با طرح های زیربنایی ایران مرتبط سازد. علاقه سئول به توسعه همکاری با تهران به حدی بالا است که وزارت دارایی این کشور اوایل اردیبهشت ماه جاری در بیانیه ای اعلام کرد که به منظور گسترش همکاری های اقتصادی و حضور بیشتر شرکت های کره ای در بازار ایران، تمامی محدودیت های تجارت خدمات با تهران را لغو می کند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1