نمایشگاه عکس موانع گردشگری معلولان برپا شد

24 فوریه 2016 - 14:50 dsfr.ir/9811m

نمایشگاه عکس موانع گردشگری معلولان برپا شد
انجمن گردشگری معلولان پارس
نمایشگاه عکس با موضوع موانع معماری موجود در ابنیه های تاریخی و اقامتی کشور

سازمان میراث فرهنگی با همکاری انجمن گردشگری معلولان پارس، نمایشگاهی از عکس های تهیه شده با موضوع موانع معماری موجود در ابنیه های تاریخی و اقامتی کشور را برپا کرد.

به گزارش انجمن گردشگری معلولان پارس، این نمایشگاه در راهرو اصلی سازمان از چهارم اسفند به مدت ده روز برپا شده است.

مدیرعامل انجمن معلولان پارس در این خصوص گفت: به دلیل مشکلات و گرفتاری های کاری، مالی و درمانی و ده ها معضل دیگر که معلولان و سالمندان کشور با آن مواجه هستند، حضور فعال و تلاش معاش و زندگی برای آن ها دشوار است، اگر فرصتی هم برای مسافرت و گردش و تفریح فراهم شود، موانع عدیده معماری این امکان را برای بیشتر کسانی که از معلولیت و محدودیت های حرکتی و حسی رنج می برند ناممکن یا با سختی ها بسیار همراه می کند که لذت سفر و تفریح را برای این افراد و همراهان شان با تلخی همراه می کند.

محمداسمعیل شیخ قرایی افزود: بعد از گذشت چند دهه از پیروزی انقلاب و رشد و گسترش چشم گیر امکانات رفاهی کشور متاسفانه چنانچه باید و شاید برای رفع موانع معماری در سطح شهر و اماکن عمومی و مراکز گردشگری و ... اقدامی صورت نگرفته است.

امیدواریم این حرکت سازمان میراث فرهنگی شروعی باشد برای این مهم و با توجه به رفع تحریم ها و امید به گسترش فعالیت های اقتصادی و رونق صنعت گردشگری، رفع این موانع و فراهم آوردن تسهیلات لازم برای گردشگری افراد معلول و سالمند (پاراتور) مورد توجه قرار بگیرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1