ایجاد دفتر امور خارجه در بیرجند زمینه ساز جذب گردشگر می شود

23 فوریه 2016 - 15:00 dsfr.ir/6n0na

ایجاد دفتر امور خارجه در بیرجند زمینه ساز جذب گردشگر می شود
ایرنا
قلعه بیرجند از جاذبه های گردشگری و تاریخی بیرجند است.

ایجاد و راه اندازی دفتر امور خارجه در بیرجند، سبب فراهم کردن زمینه جذب گردشگر و رشد گردشگری در استان می شود.

"نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس"

به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ شامگاه شنبه در سالن شیهد رحیمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند کرسی آزاداندیشی همراه با پرسش و پاسخ بین دو تن از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی برگزار شد که در آن حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد باقر عبادی (نماینده طیف اصولگرا و کاندیدای ائتلاف اصولگریان) و حمید آیتی (کاندیدای اصلاح طلب) با یکدیگر به مناظره پرداخته و به سوالات حضار پاسخ دادند.

عبادی اظهار داشت: خراسان جنوبی استانی است که در مسائل اقتصادی گرفتار محدودیت های زیادی بوده و علت محروم شدن استان عوامل زیادی دارد. وی شاخصه نیروی انسانی را مهم ترین عامل ثروت در این منطقه دانست و افزود: از جهت شاخصه فرهنگی و علم، خراسان جنوبی از چهره های زیادی از جمله 5 پدر در علوم مختلف برخوردار است و با وجود همسایگی با کشور افغانستان کشور ایران و خراسان جنوبی از امنیت خوبی برخوردار بوده و از نظر جرم و جنایت خراسان جنوبی کمترین جرم و جنایت را دارد.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در برقراری امنیت در خراسان جنوبی تلاش های زیادی می کند، بیان کرد: اما علت اصلی آن شاخصه نیروی انسانی بالا است و مردم این استان جزو مودب ترین مردم و مساجد خراسان جنوبی جزو شلوغ ترین مساجد کشور بوده اما از لحاظ اقتصادی دچار عقب ماندگی هستیم و رونق اقتصادی در استان زیاد قابل لمس نیست به گونه ای که درآمد سرانه ما جزو پایین ترین درآمدها است.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی عدم رغبت سرمایه گذاران در خراسان جنوبی را دور بودن از مرکز دانست و گفت: تولید کننده مستلزم است تا هزینه زیادی برای جا به جایی مواد اولیه به کار ببرد و از نظر زیرساختی استان خراسان جنوبی دارای مشکلات زیادی است.

عبادی با بیان اینکه سال ها بحث راه آهن مطرح بود اما پیگیری نشد، افزود: در بخش بازرگانی هم خراسان جنوبی ضعیف است و باید برای خراسان جنوبی در امتیازاتی قرار گیرد تا جاذبه هایی برای سرمایه گذاری در آن ایجاد شود و ما به دنبال این موضوع هستیم. یکی دیگر از ظرفیت های پیگیری شده راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی بود که این منطقه سبب جذب سرمایه گذار شده و تاکنون با وجود مدت کمی که از افتتاح آن سپری می شود، اما سرمایه گذاران زیادی برای سرمایه گذاری اقدام کردند.

عبادی گفت: راه اندازی دفتر وزارت خارجه در بیرجند می تواند محل آمد و شد سفیران کشورهای مختلف باشد و از نظر گردشگری قابلیت های خراسان جنوبی را به عرصه نمایش بگذارد و آنچه که در بخش صنایع توانستیم کمک کنیم، اما در خراسان جنوبی بروکراسی اداری زیاد است و برای سرمایه گذاران تلاش کنند تا مشکلاتشان برطرف شود.

در ادامه حمید آیتی، کاندیدای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ با بیان اینکه من نیامدم تا وعده های دروغین بدهم، گفت: رسالت اصلی نماینده مجلس قانون گذاری است و بنده با توجه به تحصیلات حقوقی خود در ارتباط با قانون و در راستای نیازهای مردم منطقه به خوبی واقف هستم و در این چند هفته که در حوزه های بیرجند، درمیان و خوسف گشت و گذاری داشتم از نزدیک رنج مردم از چهره های آن ها بیداد می کرد و در حال حاضر جوانان ما از بیکاری رنج می برند.

کاندیدای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: خرسند هستیم که در خطه بیرجند پتانسیل زیادی در بخش های مختلف تجاری و کشاورزی وجود دارد که باید بتوانیم این ظرفیت ها را به فعلیت برسانیم و ایجاد زیرساخت های ریلی هوایی یکی از اولویت های من است که باید در صدر فهرست برنامه های خود داشته باشم.

آیتی دوبانده شدن جاده های خراسان جنوبی را از دیگر محورهای برنامه کاری خود دانست و افزود: بنده می توانم مشکلات استان خراسان جنوبی را به صورت تخصصی دنبال کنم و وجود آثار تاریخی متعدد بیرجند، درمیان و خوسف می تواند منطقه بیرجند را به قطب گردشگری تبدیل کند.

وی با بیان اینکه کویر خراسان جنوبی می تواند زمینه ساز توسعه باشد، اظهار داشت: ایجاد قطب گردشگری، بازیابی هویت فرهنگی ما به نسل جوان است و استان شدن خراسان جنوبی در زمان مهدی آیتی نماینده اصلاحات بود و ما مصمم هستیم با بهره گیری از هم و ارتباطاتی که با دولت داریم برای رفع نیازهای منطقه با رویکرد توسعه و پیشرفت  استان خراسان جنوبی گام برداریم.

نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف با بیان اینکه درخشان ترین اقتصاد در درون اصلاح طلبان است، گفت: این دولت توانست با تورم 11 درصد بهترین ارتباطات با کشورها را برقرار کند.

آیتی با بیان اینکه هرچه که من می گویم با ابزار پژوهش قابل ارزیابی است، افزود: ما همراه دولت هستیم و همواره ما به دنبال فردایی بهتر هستیم زیرا اصلاح طلبی حرکتی در راستای اصلاح باورها است و با روش تدریجی و گام به گام احترام و آزادی های رسانه ای، پرداختن جدی به قانون اساسی به ویژه فصل سوم که مربوط به حقوق ملت است.

وی در ادامه گفت: من یکی از دلایل سرمایه گذاران را دوری از مرکز برای خراسان جنوبی نمی دانم زیرا معتقد هستم این نظر آقای عبادی اصلا کارشناسی نیست زیرا مابقی استان ها خوب پیشرفت کرده و عوامل اصلی این عقب ماندگی عدم به کارگیری نیروی کارآمد است.

کاندیدای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف با بیان اینکه باید با دولت تعامل بیشتری برقرار کنیم، گفت: اگر امروز کشور ما دچار وضعیت تاسف باری است به این دلیل است که فرهنگ نقد و پرسشگری را جدی نگرفتیم و همه باید در راستای انتقال اطلاعات و رساندن آن جدی تر عمل کنیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1