واعظی خبر داد:

صدور ویزای سفر به آذربایجان تسهیل می شود

22 فوریه 2016 - 15:10 dsfr.ir/ea2bp

صدور ویزای سفر به آذربایجان تسهیل می شود
wikimedia.org
نمایی از شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان

در سفر آتی رئیس جمهوری آذربایجان به تهران 10 سند همکاری بین دو کشور به امضا می رسد و باکو رژیم صدور ویزا برای ایرانی ها را تسهیل می کند.

"رئیس کمیسیون بین دولتی ایران و آذربایجان"

به گزارش پایگاه خبری ای پی ای، وزیر ارتباطات ایران و رئیس کمیسیون بین دولتی ایران و آذربایجان گفت، امروز قرار است 10 سند همکاری بین دو کشور به امضا برسد.

محمود واعظی گفت، این اسناد در نتیجه تلاش های کمیسیون بین دولتی ایران و آذربایجان برای امضا آماده شده اند.

وی افزود، آذربایجان رژیم ویزا را برای شهروندان ایرانی لغو نمی کند، اما در روند گفت و گو ها، دو طرف توافق کرده اند که رژیم صدور ویزا تسهیل شود و این کار انجام خواهد گرفت.

وزیر ارتباطات ایران اضافه کرد: «در جریان سفر الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان به ایران، تمام اسناد توافق شده به امضا خواهد رسید و به توسعه روابط بین دو کشور کمک خواهد کرد.»

به گفته این مقام ایرانی، مردم هر دو کشور علاقمند به سفر به کشورهای یکدیگر هستند. «روابط بین ایران و آذربایجان در طی 20 سال گذشته در این سطح نبوده است و این مایه خشنودی است. مقامات دو کشور در طی 2 سال گذشته، 55 نشست برگزار کرده اند.»

واعظی تاکید کرد روسای جمهور دو کشور نقش مهمی در توسعه روابط ایران و آذربایجان ایفا کرده اند.

وی گفت، کمیسیون بین دولتی برای توسعه روابط بین دو کشور  ایجاد شده است. این کمیسیون از کمیته های حمل و نقل بار، انرژی و امور زنان تشکیل شده و بحث های این کمیته ها نتایج خوبی به دنبال داشته است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1