دریافت آسان ویزای آلمان برای تجار و فعالان اقتصادی ایران

21 فوریه 2016 - 17:40 dsfr.ir/uf9w1

دریافت آسان ویزای آلمان برای تجار و فعالان اقتصادی ایران
yeganehstudy.com
ویزای تحصیلی آلمان

تجار و فعالان اقتصادی برای دریافت ویزای آلمان با معرفی از سوی اتاق بازرگانی می توانند به راحتی ویزا دریافت کنند و این تسهیلات برای آلمانی ها نیز در نظر گرفته شده است.

"سفیر ایران در آلمان"

علی ماجدی سفیر ایران در آلمان در نشست هیئت اعزامی اتاق بازرگانی تهران به این کشور در پاسخ به خواسته های تجار ایرانی برای تسهیل در رفت و آمد بازرگانان ایرانی به آلمان اظهار کرد: تجار و فعالان اقتصادی برای دریافت ورود به آلمان با معرفی از سوی اتاق بازرگانی می توانند به راحتی ویزا دریافت کنند.

وی افزود: تا زمانی که من در این کرسی هستم از توان و اعتبار خود برای صدور روادید، برای تجار ایرانی و برای همتایان آلمانی آنان استفاده می کنم.

سفیر ایران در آلمان با اشاره به سوء استفاده از برخی از فعالان اقتصاد آلمانی برای حضور در ایران و ثبت نمایندگی یا شعبه، ادامه داد: درماه های اخیر با تقاضای زیادی از سوی شرکت های آلمانی برای تاسیس بنگاه اقتصادی در ایران مواجه هستیم، اما در مواردی مشاهده شده که آلمانی ها برای ثبت شرکت خود در ایران با پیشنهاد پرداخت رقم های نجومی 100 تا 400 میلیون تومان رو به رو می شوند.

ماجدی گفت: از اتاق بازرگانی خواسته می شود که در این زمینه وارد عمل شود و به شرکت های آلمانی برای ثبت بنگاه اقتصادی خود در ایران خدمات دهد و اطلاعات و مشاوره مناسب به طرف های آلمانی ارائه دهد.

وی یادآور شد که ما در سفارت ایران در آلمان نمی توانیم در این زمینه به آلمان ها کمک کنیم زیرا این کار وظیفه سفارت نیست و سوء تفاهماتی ایجاد می کند.

ماجدی همچنین اظهار داشت: از اتاق بازرگانی خواسته می شود تا رشته فعالیت های مورد نیاز بنگاه های ایرانی را به سفارت اعلام کند تا رایزن اقتصادی سفارت بر اساس آن، شرکت های آلمانی مورد نیاز بنگاه های داخلی را معرفی کند.

سفیر ایران درآلمان در پایان صحبت های خود گفت: شرکت های آلمانی تمایل دارند با بخش خصوصی ایران کار کنند و علاقه ای زیادی برای همکاری با شرکت های دولتی ندارند.

در ادامه این نشست محمدرضا بختیاری معاون امور بین الملل اتاق تهران نیز گفت: اردیبهشت ماه سال آینده یک هیات اقتصادی از اتحادیه صنعت و تجارت دوسلدورف به ایران می آید.

وی همچنین از آمادگی اتاق تهران برای کمک به بنگاه های آلمانی برای حضور در ایران خبر داد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری تسنیم » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
16 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1