عباس آخوندی:

باید به هواپیماهای مدرن دسترسی داشته باشیم

21 فوریه 2016 - 16:30 dsfr.ir/mf3zi

باید به هواپیماهای مدرن دسترسی داشته باشیم
airliners.net
هواپیمای ایرباس A350

وزیر راه و شهرسازی بر لزوم ایجاد شرکت لیزینگ هواپیمایی در کشور تاکید کرد و گفت: دسترسی به هواپیماهای مدرن ضرورت دارد.

عباس آخوندی در حاشیه همایش جامعه مهندسی و مدیریت اخلاق حرفه ای که امروز یکشنبه در ساختمان جامعه مهندسان مشاور ایران برگزار شد در خصوص بحث ایجاد شرکت لیزینگ هواپیمایی در کشور در جمع خبرنگاران اعلام کرد: این بنگاه ها باید ایجاد شود تا ما مطمئن باشیم همواره امکان دسترسی به هواپیماهای مدرن برای همه شرکت ها در کشور وجود دارد.
 
وی افزود: مسئله ای که ما از ابتدا در بازسازی صنعت هوانوردی در مورد آن بحث داشتیم مواردی از جمله بازسازی ساختاری بنگاه ها، ورود هواپیماهای جدید و ایجاد ساختاری برای بنگاه لیزینگ مانند تمام دنیا بود.
 
آخوندی در ادامه وظیفه این بنگاه در صورت ایجاد را تأمین هواپیما و در اختیار گذاشتن آن به تمامی شرکت های خطوط هواپیمایی خصوصی ایران اعلام کرد و گفت: این بنگاه ها باید ایجاد شود تا ما مطمئن باشیم همواره امکان دسترسی به هواپیماهای مدرن برای همه شرکت ها در کشور وجود دارد.
 
وزیر راه و شهرسازی همچنین افزود: ما با کمک شرکت های بین المللی مقدمات ایجاد یک لیزینگ هواپیمایی برای ایران را فراهم می کنیم که قدرت تأمین حدود 200 هواپیما را به صورت پیوسته داشته باشد و بتواند از شرکت هواپیمایی ایران حمایت کند.
 
آخوندی در ادامه از تلاش ایران برای جذب مشارکت شرکت های بین المللی در این حوزه خبر داد و گفت: در حال حاضر تلاش می کنیم در حوزه لیزینگ مشارکت شرکت هایی که علاقمند به تأمین هواپیما برای ایران هستند را جذب کنیم که کشور عمان نمونه ای از این کشورها به شمار می رود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری واحد مرکزی خبر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1