مدیرعامل صندوق بازنشستگی:

توسعه زیرساخت گردشگری در گرو نوسازی حمل و نقل است

21 فوریه 2016 - 09:10 dsfr.ir/lk5ia

توسعه زیرساخت گردشگری در گرو نوسازی حمل و نقل است
eghtesadpress.ir
مترو تهران

توسعه زیرساخت های گردشگری در راستای توسعه اقتصادی کشور با نوسازی مجموعه های خدمات حمل و نقل امکانپذیر است.

"مدیرعامل صندوق بازنشستگی"

به گزارش خبرگزاری ایرنا، محمود اسلامیان روزشنبه در همایش بین المللی گردشگری و 'سفر پاک' در هتل عباسی اصفهان افزود: سهم ایران از بازار گردشگری جهانی تنها 24 صدم درصد است که این میزان در مقایسه با ظرفیت های گسترده کشور در بحث صنعت گردشگری بسیار ناچیز است.

وی اظهار کرد: ایران ظرفیت بسیاری دارد که این سهم متناسب با مزیت های کشور نیست و شاید یکی از دلایل مهم آن کم کاری یا سهل انگاری های انجام شده باشد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی با اشاره به قدمت چند هزار ساله ایران گفت: باید ایران سهم خود را در صنعت گردشگری پیدا کند و این مهم نیز با برخورد عقلانی مبتنی بر توسعه اقتصادی کشور میسر است و می تواند با ایجاد شغل و ثروت برای همه افراد جامعه، مزیتی بکر برای همگان فراهم کند.

اسلامیان به آمار هفت میلیون بیکار در کشور اشاره کرد و گفت: یکی از دلایل بالابودن این آمار تحریم هایی است که تاکنون بر کشور سایه افکنده بود.

وی خاطرنشان کرد: کشور به چند دلیل عمده از جمله تحریم ها که موجب رکود عمیق شد و وابستگی کشور به درآمد نفتی نتوانسته است در بحث گردشگری موفق باشد.

اسلامیان با اشاره به کاهش قیمت و شرایط کنونی بازار نفت در اقتصاد کشور گفت: باید این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم. وی یادآور شد: امروز انسان های دنیا نیازمند تعامل هستند و افراطی گری در دنیا به یک مصیبت و بحران جهانی تبدیل شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور تصریح کرد: این افراطی گری ها زمانی از بین می رود که نزدیکی و تعامل میان ملت ها، کشورها و مردم برقرار شود. وی به مزیت های گردشگری استان اصفهان اشاره کرد و گفت: با تنها یکصد کیلومتر پیمایش در دو جهت شرق و غرب این استان می توان به دو اقلیم متفاوت زمستانی و کویری دست یافت که در نوع خود بی نظیر محسوب می شود ولی از مزیت های گردشگری مغفول مانده است.

اسلامیان هدف از برگزاری این همایش را استفاده از آموزش ها و تجربیات مختلف عنوان کرد و گفت:با توجه به اینکه صندوق مجموعه ایرانگردی گردشگری و همچنن هواپیمایی آسمان را در اختیار دارد می تواند با نوسازی آن به توسعه زیرساخت های کشور بپردازد.

همایش بین المللی گردشگری و سفر پاک با حضور کارشناسان و صاحبنظران حوزه گردشگری و حمل و نقل عمومی شهری روز شنبه در هتل عباسی اصفهان آغاز شد و به مدت سه روز در قالب کارگاه های تخصصی ادامه دارد.

ایجاد ارتباط تنگاتنگ بین مدیران حوزه های گردشگری و کارشناسان بین المللی با برگزاری همایش ها و کارگاه های آموزشی کاربردی و تخصصی، ایجاد بسترهای مناسب برای سرمایه گذاران حوزه گردشگری برای تسریع در تصمیم و هدفمندی تصمیمات و ملموس تر کردن چشم انداز آینده از اهداف برگزاری این همایش است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1