تبدیل مجموعه تاریخی باغ خان یزد به مجتمع فرهنگی-گردشگری

20 فوریه 2016 - 15:30 dsfr.ir/fy13x

تبدیل مجموعه تاریخی باغ خان یزد به مجتمع فرهنگی-گردشگری
irandeserts.com
باغ خان واقع در شهرستان تفت استان یزد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با همراهی معاونین سرمایه گذاری و میراث فرهنگی این اداره کل از مجموعه باغ خان یزد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد؛ مجتمع بوستان ولایت معروف به باغ خان در جاده قدیم یزد به شهرستان تفت واقع شده است و قدمت آن به زمان محمدخان والی حاکم یزد (قاجار) باز می شود.

محمدمهدی شرافت عنوان کرد: عمارت این مجموعه در گذشته استراحتگاه ییلاقی خان بوده که دارای سه طبقه با اتاق های زیبا بوده که از هر طرف قرینه می باشد و در هر دو طرف آن نارنجستان بنا گردیده است. یکی از نکات قابل توجه آن، تالاری است که در طبقه اول بنا شده و دارای سقفی بلند و زیبا است.

مدیرکل میراث فرهنگی یزد افزود: بادگیر بلند و زیبا، ساباط، آب انبار، حمام سنتی، استخر، محوطه بسیار زیبا و دیدنی و همچنین رد شدن جوی آب قناتی از مسیر این باغ، از جمله جاذبه ها و دیدنی های این مجموعه به شمار می آیند.

وی خاطرنشان ساخت: این مجموعه پس از اخذ مجوز از این اداره کل با کاربری اقامتی-پذیرایی، می تواند مورد توجه و بازدید گردشگران داخلی و خارجی قرار گیرد.

گفتنی است: مساحت این مجموعه بالغ بر پانزده هزار متر است و در سال 1380 با شماره 3806 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1