عضو شورای شهر تهران مطرح کرد:

تسهیل شرایط احیاء اماکن تاریخی، عامل بازیابی هویت فرهنگی تهران

20 فوریه 2016 - 12:30 dsfr.ir/2a6xz

تسهیل شرایط احیاء اماکن تاریخی، عامل بازیابی هویت فرهنگی تهران
shora.tehran.ir
عباس جدیدی عضو شورای شهر تهران

تسهیل شرایط احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی در پایتخت، به بازیابی هویت فرهنگی بزرگ ترین شهر کشور تهران، کمک می کند.

"عضو شورای شهر تهران"

عباس جدیدی در حاشیه بازدید از سالن اختصاصی صندوق احیاء در نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری در گفت و گو با "صابتا" ضمن بیان این مطلب که «ما در سطح شهر تهران دارای جاذبه های بناهای تاریخی، بسیار زیادی هستیم»، گفت: پایتخت ما بافت تاریخی غنی و بناهای ارشمند فراوانی دارد که عموما به خاطر اینکه به تهران به عنوان مرکز اداری و قتصادی ایران نگاه می شود، تبلیغ چندانی برای این حوزه صورت نمی گیرد. مجموعه مدیریت شهری تهران چه در شهرداری و چه شورای شهر مصمم هستند تا نقش حوزه های فرهنگی و از جمله بافت ها و عمارت های تاریخی را در پایتخت برجسته کنند تا بدین ترتیب هویت فرهنگی این شهر تقویت شود.

وی افزود: صندوق احیاء به عنوان مجموعه ای که متولی ساماندهی این بخش در کشور شده می تواند در این مسیر در جهت هم افزایی با مجموعه شهرداری تهران وارد عمل شود و ما امیدواریم که با انتقال تجارب و همین طور تسهیل شرایط احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی در پایتخت، به بازیابی هویت فرهنگی بزرگترین شهر کشور کمک شود.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به حضور پر رنگ صندوق احیاء در نمایشگاه گردشگری ادامه داد: لازم است نمایشگاه هایی از این دست با تمرکز ویژه بر روی حوزه میراث فرهنگی و بناهای تاریخی با گستردگی و البته محتوای به مراتب بیشتری برگزار شوند تا در سطح عمومی، شهروندان ما شناخت بیشتری از این جاذبه ها و میراث تاریخی پیدا کنند. با چنین فرصت هایی است که سرمایه گذاران خارجی و گردشگران کشورهای دیگر هم می توانند با ظرفیت های ما آشنا شوند و این در واقع یک زمینه پیشرفت برای کشور ما خواهد بود.

وی افزود: من حتی فکر می کنم که ظرفیت لازم برای برگزاری نمایشگاه مستقلی برای معرفی بافت ها و اماکن تاریخی پایتخت با مشارکت همزمان صندوق احیاء و شهرداری تهران وجود دارد تا به جامعه نشان داده شود شهر تهران در کنار تمام ظرفیت های خود به عنوان پایتخت، چه زمینه های قابل توجهی در حوزه میراث فرهنگی دارد.

عباس جدیدی ادامه داد: ما هم اکنون با صندوق احیاء دارای حوزه فعالیت و مسئولیت مشترکی هستیم که این موضوع هم بحث همکاری های دو جانبه را گریزناپذیر می کند. به صورت طبیعی در چنین موقعیتی تعاملات دو جانبه می تواند سازنده و مفید باشد. شورای شهر تهران قطعا این آمادگی را دارد که پذیرای نقطه نظرات فنی و کارشناسی صندوق احیاء در زمینه ساماندهی بافت ها و بناهای تاریخی پایتخت باشد.

وی در پایان تاکید کرد: ما در شورای شهر این مجموعه را از خود می دانیم و احساس نزدیکی و غرابت زیادی با آن داریم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1