معاون گردشگری مطرح کرد:

در توسعه صنعت گردشگری فقط یک صدا می شنویم

20 فوریه 2016 - 10:50 dsfr.ir/fn5d1

در توسعه صنعت گردشگری فقط یک صدا می شنویم
محمد حسن زاده
مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری

در صنعت گردشگری همه باید بر مبنای راهبرد مقام معظم رهبری حرکت کنند.

"معاون گردشگری"

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: در راستای تجمیع ظرفیت های بخش خصوصی و دولتی به منظور توسعه گردشگری کشور، فقط سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری مبنی بر پنج برابر شدن ایرانگردان خارجی در برنامه توسعه ششم را به عنوان تک صدا، شنیده و سرلوحه برنامه ریزی و امور اجرایی لازم قرار می دهیم.

مرتضی رحمانی موحد در نشست اعضای اتاق بازرگانی مشترک صنایع و معادن ایران-ایتالیا که با حضور رییس اتاق، رییس کمیسیون گردشگری و جمعی از فعالان این حوزه تشکیل شده بود، با تشکر از زحمات انجام شده به منظور فعال کردن ظرفیت های حوزه بین الملل دو کشور ایران و ایتالیا در زمینه توسعه گردشگری گفت: هر صدایی به نشانه فعالیت و تلاش دستگاه های دولتی و فعالان بخش خصوصی در بخش صنعت گردشگری کشور باید خود را با یک صدا که آن رهنمود و راهبرد مقام معظم رهبری مبنی بر پنج برابر شدن ایرانگردان خارجی به کشور در پنج سال آینده است، هماهنگ کند.

وی با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از تعاملات فرابخشی در راستای همصدایی مورد اشاره بهره خواهد برد، گفت: در این شرایط زمانی که اراده ملی بر مبنای تحول و توسعه صنعت گردشگری بنیان گذاشته شده است، این مهم تنها به یاری مجریان فعال و پویا قابل تحقق خواهد بود.

او اعضای اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا را یکی از مجریان مورد اشاره به عنوان تشکلی قدیمی و توانمند نام برد و بیان کرد: زمانی که تعاملات مردمی در قالب صنعت گردشگری به تبادل فرهنگ، سنت و تمدن منتهی شود، می توان با تکیه بر این بستر، رونق مبادلات تجاری، تقویت فعالیت بازرگانان و در نهایت گسترش امور سیاسی و اقتصادی را پیش بینی کرد.

وی اظهار کرد: ایرانیان مقیم خارج کشور ظرفیت مادی و معنوی شایسته ای به شمار می آیند که می توان به یاری همکاری و تعامل آنان با اتاق بازرگانی مشترک و تعریف مکانیزم اجرایی مورد نیاز، همسو با اهداف کلان توسعه این حوزه، به دستاوردهای قابل توجهی دست یافت.

معاون گردشگری همچنین از اعضای حاضر در این جلسه خواست برای بازدید از جاذبه های گردشگری ایران برنامه ریزی کنند تا هر یک بتوانند مُبلغ فرهنگ، تمدن، تاریخ، طبیعت، غذا، موسیقی و همه داشته های غنی کشورمان در حوزه بین الملل باشند. سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی اصلی این حوزه همراه بخش خصوصی در به عهده گرفتن مسئولیت ها و وظایف متناسب با چارچوب های تعریف شده، همواره حامی و هدایت گر سرمایه گذاران و فعالان این بخش به شمار می آید.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری؛ در این نشست احمد پورفلاح، رییس اتاق بازرگانی مشترک صنایع و معادن ایران-ایتالیا نیز با اشاره به تناقض موجود میان صدای افرادی که برای توسعه صنعت گردشگری کشور تلاش می کنند، گفت: امید است روزی بتوانیم با تکیه بر داشته های متعدد و متنوع صنعت گردشگری کشورمان، بدون وابستگی به صنعت نفت، اقتصادی پویا داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی مشترک ایران-ایتالیا به عنوان تشکلی قدیمی و با سابقه همواره تلاش کرده است از منابع انسانی و فرهنگی کشورمان به عنوان ابزاری برای توسعه روابط دو کشور و دستیابی به نتایجی همچون توسعه اقتصاد ملی بهره گیرد، افزود: امیدواریم با تقویت تعامل هر چه بیش تر میان دو بخش دولتی و خصوصی بتوانیم پل های ارتباطی قوی تر و مسیرهای سهل تری برای پیشرفت کشورمان ترسیم کنیم.

رییس اتاق بازرگانی مشترک صنایع و معادن ایران-ایتالیا در پایان پس از استماع راهبردها و سیاست های کلان توسعه صنعت گردشگری کشور توسط معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، بر حرکت همسوی بخش خصوصی با برنامه های دولت تاکید کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1