نماینده مجلس تاکید کرد:

ناوگان اتوبوس های جاده ای فرسوده است

20 فوریه 2016 - 08:00 dsfr.ir/hb7fd

ناوگان اتوبوس های جاده ای فرسوده است
میثم رودکی
اتوبوس های بین شهری ترمینال غرب تهران

نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر فرسوده بودن ناوگان حمل و نقل عمومی بر خریداری قطعات اتوبوس به جای واردات این اتوبوس ها از چین به علت ایجاد اشتغال و حمایت از تولید داخلی، تاکید کرد.

بهلول حسینی وارد نکردن اتوبوس از کشور چین را یکی از راه های حفظ استانداردها در ناوگان اتوبوس های جاده ای و حمل و نقل عمومی دانست و اظهار داشت: اتوبوس های تولید داخل هم پاسخگوی ناوگان حمل و نقل عمومی هستند اما دولت به خاطر بحث فاینانس ها فعلا مجبور است از چین خریداری کند هر چند کالای چینی مرغوبیت مناسبی ندارد.

وی ادامه داد: وارد کردن قطعات اتوبوس و مونتاژ کردن در ایران بهتر از واردات اصل اتوبوس و به صلاح کشور است چون به ایجاد اشتغال و حتی تداوم شغل هایی که در ارتباط با کارخانجات اتوبوس سازی است، کمک می کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه واردات کلی اتوبوس را در مقایسه با واردات قطعات غلط می دانم، تاکید کرد: ناوگان اتوبوس های جاده ای و حمل و نقل کشور فرسوده است و از سوی دیگر به خاطر طلب هایی که ایران دارد فعلا روند فاینانس ها در چین ادامه دارد.

حسینی همچنین عدم واردات اتوبوس را در راستای اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و درباره نوسازی ناوگان اتوبوسرانی گفت: یکی از مزیت های نوسازی ناوگان اتوبوسرانی حمل و نقل و جاده ای کشور، کاهش جاذبه حمل و نقل با وسایل نقلیه شخصی است. بنابراین دولت، شهرداری و بخش خصوصی لازم است در این زمینه عزم ملی داشته باشند چرا که می دانیم بخش خصوصی با اختیاراتی که دارد می تواند در امر خریداری اتوبوس های مورد نیاز جاده ای و حمل و نقل سهیم باشد.

به گفته نماینده مردم آذربایجان شرقی و میانه در مجلس شورای اسلامی، بهتر است برای حفظ استاندارد اتوبوس های جدید و حتی فعلی، بازنگری جدی در قطعات وسایل نقلیه صورت گیرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « بلدیه » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1