آغاز اجرای طرح سفرهای نوروزی از 25 اسفند

17 فوریه 2016 - 17:10 dsfr.ir/pw1l6

آغاز اجرای طرح سفرهای نوروزی از 25 اسفند
محمد زائرنیا
ترمینال (معراج) - پایانه مسافرتی شمال غرب مشهد

در این طرح نظارت بر سفرهای نوروزی از 25 اسفند ماه امسال آغاز و تا 15 فروردین سال آینده ادامه می یابد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان همدان در نخستین جلسه ستاد تسهیلات سفرهای استان همدان برای نوروز 95 گفت: در این طرح نظارت بر سفرهای نوروزی از 25 اسفند ماه امسال آغاز و تا 15 فروردین سال آینده ادامه می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پايانه های همدان؛ نصرت الله حیدری، در این جلسه که با حضور معاونت راهداری راه و شهرسازی، فرمانده پلیس راه، فرمانده پلیس راهور، نمایندگان فرمانداری شهرداری، اورژانس، جمعیت هلاال احمر، شرکت پخش فراورده های نفتی، شرکت های بیمه و سایر مدعوین در محل اداره حمل و نقل و پایانه های استان همدان برگزار شد، برنامه های نظارتی این ستاد را تشریح کرد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه ها و دبیر کمیته حمل و نقل ستاد تسهیلات خدمات سفراستان همدان با بیان اینکه جلسات این ستاد با حضور کمیته های ده گانه خدمات سفر استان برگزار شده است، گفت: زیربنای سفرهای نوروزی توسط این ده کمیته رقم می خورد.

وی بیان کرد کلیه هماهنگی ها برای ارائه خدمات مناسب و نظارت کامل بر سفرهای ایام نوروز تحت نظارت ستاد تسهیلات سفر با حضور نمایندگان کمیته حمل و نقل ستاد و با دبیری اداره کل حمل و نقل و پایانه ها انجام می شود.

وی از اعضاء و نمایندگان رابط دستگاه های عضو این کمیته خواست ضمن اعلام اقدامات و شیفت های دستگاه، نسبت به جمع آوری آمار و اطلاعات و ارسال به دبیرخانه کمیته حمل ونقل برای ارائه گزارش به استاندار محترم و ستاد تسهیلات سفر های استان اقدام نمایند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه ها در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دستگاه های دولتی مجاز به استفاده از ناوگان دولتی برای اعزام مسافران در قالب راهیان نور و سفرهای سیاحتی نیستند و باید از ناوگان های عمومی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه کتابچه و بروشورهای راهنمای سفر تهیه شده در نوروز باید حاوی اطلاعات مفید و ارزشمند باشند، تصریح کرد: این مهم موجب استقبال و هدایت مسافران و گردشگران به اماکن عمومی و تفریحی به ویژه نمازخانه های بین راهی می شود. بازدید از نمازخانه های بین راهی، سرویس های بهداشتی، و نظارت بر دیگر خدماتی که در ایام نوروز به مردم ارائه می شود از برنامه های مورد تاکید است که باید از هم اکنون آغاز شود.

وی تصریح کرد کنترل و نظارت بر فعالیت شبانه روزی مراکز معاینه فنی خودرو، شرکت های امداد خودرو، شرکت های بیمه، جایگاه های سوخت و CNG در ایام نوروز نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

حیدری در خصوص مراکز معاینه فنی خودروهای سبک و سنگین در ایام نوروز، ابراز کرد: مراکز معاینه فنی خودروهای سبک درون شهری با نظارت شهرداری و خودروهای سنگین برون شهری توسط اداره کل حمل و نقل استان همدان نظارت می شود. بر اساس ضوابط و مقررات لازم امکان تقلب در مراکز معاینه فنی خودرو برون شهری به صفر رسیده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1