استانداردسازی خدمات گردشگری، ضامن توسعه پایدار

16 فوریه 2016 - 15:20 dsfr.ir/3i8sj

استانداردسازی خدمات گردشگری، ضامن توسعه پایدار
کجارو
نقش بانکداری الکترونیک در توسعه گردشگری غیرقابل چشم پوشی است.

توسعه گردشگری در گرو بهبود و ارتقای زیر مجموعه هایی است که شکل دهنده نظام تولید و ارائه خدمات مرتبط با گردشگری هستند.

به گزارش روابط عمومی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد؛ مصطفی فاطمی با بیان اینکه یکی از این زیرمجموعه ها، نظام استانداردسازی خدمات گردشگری است عنوان کرد: تدوین و به کارگیری استانداردهای گردشگری یکی از پیش زمینه ها و ضرورت توسعه فعالیت های مرتبط با گردشگری و تضمین کننده موفقیت برنامه های توسعه آن است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی یزد افزود: آنچه که در همین زمینه روشن تر و آشکارتر می شود این است که برای پاسخگویی به نیازهای توسعه گردشگری در بخش ملی و بین المللی، چنین استانداردهایی می بایست هماهنگ و سازگار با استانداردهای جهانی باشد.

به گفته وی اهمیت به کارگیری استانداردها در حوزه گردشگری تنها با هدف توسعه گردشگری ورودی و نگاه به گردشگران برون مرزی بروز نمی یابد بلکه در رونق و گسترش گردشگری داخلی نیز به همان میزان به بهبود و ارتقای نظام استانداردها نیازمندیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: در هتل ها، رستوران ها، سفره خانه ها، دفاتر خدمات مسافرتی، موزه ها و مراکز فرهنگی و هنری، مکان های تاریخی و مراکز گردشگری و ... ارائه خدمات مطلوب و استاندارد امری ضرورتی و اجتناب ناپذیر است.

فاطمی خاطرنشان ساخت: توجه به استانداردهای گردشگری به معنای توجه به آموزش نیروی انسانی و تجهیز مراکز و امکانات گردشگری است به گونه ای که بتوان خدمات گردشگری را به صورت حرفه ای ارائه داد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1