هفت اثر تاریخی اشکذر در نوبت ثبت ملی

15 فوریه 2016 - 08:50 dsfr.ir/15534

هفت اثر تاریخی اشکذر در نوبت ثبت ملی
ایسنا
کویر شهرستان اشکذر

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان اشکذر از رونق گردشگری کویری در این شهرستان خبر داد و گفت: هفت اثر تاریخی دیگر شهرستان اشکذر به ثبت آثار ملی می رسد.

به گزارش ایرنا؛ محمدجعفر میرجلیلی روز یکشنبه افزود: پرونده هفت اثر تاریخی غیرمنقول در شهرستان اشکذر برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور آماده و به شورای ثبت آثار ملی کشور ارسال شده است.

وی ادامه داد: این بناها شامل حمام تاریخی فیروزآباد، آب انبار لرد، مسجد شهدای شمسی، بنای آرامگاهی شمسی، مسجد معصومه ابراهیم آباد، حسینیه جلال آباد و حسینیه رضوانشهر می باشند که هر کدام مشخصه و ارزش ویژه ای دارند.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر گفت: تاکنون بیش از 60 اثر و محوطه تاریخی در شهرستان به ثبت رسیده و تکمیل پرونده سایر آثار تاریخی ارزشمند این شهرستان نیز جهت طی مراحل ثبتی در دست اقدام می باشد.

میرجلیلی از رونق گردشگری کویری در شهرستان اشکذر خبر داد و افزود: یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان اشکذر کویرهای گسترده و زیبای آن است که از جاذبه های با پتانسیل بالا برخوردار است. دیدار از کویرهای شهرستان اشکذر برای گردشگران از نظر آشنایی با طبیعت پر رمز و راز، تنوع زیستی و گیاهی، تماشای شب های پرستاره و برخورد با زندگی مردمان سخت کوش فرصتی بی بدلیل محسوب می شود.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر اظهار داشت: میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده برای مجموعه گردشگری کویری رضوانشهر 40 میلیارد ریال و میزان اشتغال پیش بینی شده برابر 25 نفر است.

اشکذر بیش از 700 اثر تاریخی و فرهنگی دارد که آسیاب ابی آن از جمله مهم ترین اثر تاریخی این منطقه است. شهرستان اشکذر در فاصله 20 کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1