استان زنجان دارای کمترین حوادث حمل و نقل

14 فوریه 2016 - 16:40 dsfr.ir/8u9jv

استان زنجان دارای کمترین حوادث حمل و نقل
خبرگزاری آریا
آزادراه قزوین

بررسی آماری نشان می دهد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در استان زنجان کمترین تصادف را در محورهای مواصلاتی استان داشته است.

"مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان"

به گزارش تین نیوز؛ مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان افزود: خودروهای سواری با 60 درصد بیش ترین میزان تصادف را به خود اختصاص داده اند و ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای اعم از سواری کرایه ها، اتوبوس و مینی بوس در ده ماهه سالجاری هیچ گونه  تصادفی نداشته است.

ایرج دست نشان آماری از میزان تصادفات در محورهای مواصلاتی استان زنجان ارایه داد و تصریح کرد: بررسی ها نشان می دهد 35 درصد تصادفات جاده ای استان زنجان در اتوبان زنجان-قزوین به وقوع پیوسته است به طوریکه  از مجموع 2479 مورد تصادفات از ابتدای سالجاری تا پایان دی ماه، 877 مورد تصادف در اتوبان زنجان-قزوین رخ داده است همچنین 285 مورد تصادفات مربوط به اتوبان زنجان-تبریز است و مابقی در سایر محورهای مواصلاتی استان اتفاق افتاده است.

دست نشان  بیش ترین علت وقوع تصادف در جاده های استان را عدم توجه کافی به جلو دانست و گفت: متاسفانه بالغ بر 90 درصد تصادفات تحت تاثیر عوامل انسانی است و درونی کردن فرهنگ ایمنی و الزام به رعایت آن از مهم ترین عوامل ارتقاء ایمنی در ترددهای جاده ای به شمار می آید که می تواند نقش به سزایی در کاهش میزان تصادفات داشته باشد.

وی از کاهش 15 درصدی فوت شدگان تصادفات از ابتدای سالجاری تا پایان دی ماه خبر داد و گفت: کاهش حوادث و تلفات رانندگی یکی از دغدغه های اصلی اداره حمل و نقل و پایانه های استان زنجان است که اقدامات موثری در این راستا آغاز شده و در حال انجام است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان افزود: فرایند سیستم های مختلف اعم از تبلیغات و آموزش باید به گونه ای باشد که رفتارهای کاربران جاده را به بهترین شکل ممکن تغییر دهد.

وی به نقش نوسازی ناوگان، کنترل محسوس و کنترل نامحسوس در کاهش حوادث رانندگی اشاره و اظهار داشت: آهنگ کاهش تلفات جاده ای نشان می دهد که تقویت عنصر فرهنگ سازی و روحیه خودایمنی بیش از پیش ضروری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1