پیش بینی مدیرعامل شرکت «دبی ایروسپیس انترپرایز»:

اجاره 35 هواپیما از امارات برای ایران

11 فوریه 2016 - 11:50 dsfr.ir/229nh

اجاره 35 هواپیما از امارات برای ایران
airliners.net
یک هواپیما در باند فرودگاه

احتمالا ایران تا تحویل هواپیماهای خریداری شده پس از رفع تحریم ها، از این شرکت بین 30 تا 35 هواپیما اجاره کند.

"مدیرعامل شرکت «دبی ایروسپیس انترپرایز»"

«فیروز تاراپور» مدیرعامل شرکت «دبی ائروسپیس انترپرایز» که ویژه ساخت هواپیماست، پیش بینی کرد 30 تا 35 هواپیمای دیگر به لیست فعلی 97 هواپیمای درخواستی از این کشور افزوده شود که بیشتر این تعداد درخواست از طرف تهران خواهد بود.

این شرکت از معدود شرکت هایی است که در خلیج فارس هواپیما اجاره می دهد.

تاراپور در گفت و گویی با «رویترز» گفت: خطوط هوایی ایران تا تحویل گرفتن هواپیماهای خریداری شده از اروپا، به اجاره هواپیما روی خواهد آورد؛ امیدواریم 30 تا 35 هواپیما در انواع مختلف اجاره گرفته شود.

خطوط هوایی قبل از تحویل گرفتن هواپیماها دنبال تامین مبلغ مالی این اقدام از بانک ها وغیره هستند؛ تاراپور در این باره گفت: معتقدم که در کوتاه مدت فرصتی وجود داشته باشد زیرا از طرفی اجاره دهندگان تجهیزات آماده در اختیار دارند و از طرفی دیگر زمانی که خطوط هوایی کشورها، هواپیماهای جدید را تحویل گیرند به راه حل هایی برای تامین مالی یا اجاره نیاز دارند.

شرکت دوبی ائروسپیس انترپرایز در حال حاضر 37 هواپیمای «ای تی آر 600-72» دارد و این توانایی را دارد که 20 هواپیمای دیگر از این نوع تامین کند؛ هواپیمای ذکر شده یکی از مدل هواپیماهایی است که ایران پس از رفع تحریم ها توافق کرده از یک شرکت متعلق به گروه «ایرباس» و «فینمکانیکا»-ی ایتالیا بخرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری فارس » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 16 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1