خطوط جدید هواپیمایی قشم ایر راه اندازی شد

10 فوریه 2016 - 19:10 dsfr.ir/vj6z1

خطوط جدید هواپیمایی قشم ایر راه اندازی شد
linktrip.net
هواپیمای ایرباس آ-300-600 هواپیمایی قشم

قشم از مسیر هوایی به مسقط عمان و استان گوانگ جو در کشور چین وصل می شود.

"مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم"

به گزارش فرینا، حمیدرضا مومنی در آئین راه اندازی خط جدید هواپیمایی قشم ایر در مسیر شهرهای تبریز، اصفهان، کرمانشاه و گرگان با بیان این مطلب، اعلام کرد: برقراری خط هوایی با شمار دیگری از کشورها به عنوان بازار هدف منطقه آزاد قشم در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: بر اساس سیاست های تدوین شده و اولویت بندی شرکت های هواپیمایی موظفیم با ایجاد یک شرکت هواپیمایی اقتصادی در منطقه آزاد قشم شرایط مناسب انتقال مسافران در طول سال به جزیره قشم فراهم کنیم.

مومنی گفت: سال گذشته همزمان با تعطیلات نوروزی هر روز 14 سورتی پرواز از طریق فرودگاه قشم به ثبت رسید در حالیکه در بهمن ماه امسال و قبل از پیک پروازی تعطیلات پایان سال هر روز 12 سورتی پرواز از قشم انجام شده است. با تکمیل پروژه های باقیمانده سال های گذشته و اجرای طرح های توسعه ای جدید، فرودگاه قشم از یک فضای مناسب برای سفرهای داخلی و خارجی برخوردار شود.

قشم سال 95 به عنوان پایلوت گردشگری کشور معرفی می شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار است جزیره قشم را به عنوان پایلوت گردشگری کشور در سال 95 معرفی کند. قرار است در کنار مسافرانی که بطور معمول در طول سال به جزیره قشم سفر می کنند یک میلیون گردشگر که یکصد هزار نفر آنان خارجی هستند نیز با هدف گردشگری وارد جزیره قشم شوند.

مومنی با اعلام اینکه قشم آینده درخشانی در حوزه سرمایه گذاری و صنعت توریست دارد، گفت: زیرساخت های خدمات مسافرتی و هتلینگ قشم هم می بایست براساس سیاست های تدوین شده، افزایش پیدا کند.

برگزاری جام جهانی فوتبال هنرمندان در قشم

وی از برگزاری جام جهانی فوتبال هنرمندان در منطقه آزاد قشم به مدت هشت روز از (24 تا 30 بهمن ماه) به عنوان یک فرصت مهم یاد کرد و گفت: قشم با برگزاری این رویداد مهم ورزشی در نقاط مختلف جهان معرفی می شود. در این رویداد مهم بین المللی، 200 ورزشکار از 12 کشور جهان به همراه سفرای این کشورها به جزیره قشم سفر می کنند و موفقیت برگزای این مسابقات برای آینده قشم بسیار مهم و حائز اهیمت است.

به گفته رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، فرصت های خوبی در شرایط جدید جهانی برای نقاط مختلف ایران از جمله جزیره قشم فراهم شده که باید از آن به درستی بهره برداری کنیم.

اعتبارات عمرانی قشم حدود سه برابر اعتبارات استان هرمزگان است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اعتبار 5 هزار میلیارد ریالی طرح های عمرانی قشم، گفت: سهم اعتبارات قشم در مقایسه با یک هزار و 860 میلیارد ریالی اعتبارت استان هرمزگان حدود 3 برابر است.

وی از تامین آب و برق در کل جزیره و ایجاد 120 کیلومتر جاده در قشم (اتوبان قشم-فرودگاه، درگهان-فرودگاه و درگهان به لافت) به عنوان بخش مهمی از اولویت های عمرانی این جزیره نام برد. مومنی همچنین بیان داشت: بخشی از هزینه 4 هزار و 500 میلیارد ریالی توسعه راه های قشم نیز از محل اعتبارات عمرانی 5 هزار میلیارد ریالی سازمان منطقه آزاد قشم تامین می شود.

برنامه جذب بازار گردشگری روسیه

وی با اشاره به برنامه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جهت جذب بازار گردشگری روسیه، گفت: قشم با داشتن ظرفیت های مهم گردشگری نقش مهمی در رویدادهای توسعه توریست کشور خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، استان گوانگ دونگ چین را یکی از مهم ترین و اقتصادی ترین استان ها این کشور برشمرد و گفت: در سفر رئیس جمهور چین و هیات همراه از جمله استاندار گوانگ دونگ به ایران، مذاکرات بسیار مهمی در حوزه های مختلف انجام شده که منطقه آزاد قشم سهم خوبی در این قراردادها دارد.

بنا به این گزارش، آئین راه اندازی خط جدید هواپیمایی قشم ایر به شهرهای تبریز، اصفهان، کرمانشاه و گرگان روز سه شنبه با حضور حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، علی شمس اردکانی عضو هیات مدیره این سازمان، محمود شکرآبی مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم ایر، مجتبی شمس نژاد مدیرعامل فرودگاه بین المللی قشم و جمعی از معاونان و مدیران سازمان مطنقه آزاد و ادارت و نهادها در محل پاویون فرودگاه بین المللی قشم برگزار شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1