سفر خارجی در نوروز 95؛ از 2 میلیون تا 23 میلیون

9 فوریه 2016 - 14:20 dsfr.ir/890s7

سفر خارجی در نوروز 95؛ از 2 میلیون تا 23 میلیون
intravel.us
نقشه گردشگری اروپا

بیش از 40 روز تا نوروز 95 زمان مانده است. اما آژانس های مسافرتی از یکی دو ماه پیش تورهایشان را برای شکار گردشگران پهن کرده اند.

با فرا رسیدن ایام نوروز، بازار تورهای گردشگری نوروزی به مقصد کشورهای همسایه داغ خواهد شد. در این میان آژانس های مسافرتی فرصت پیدا می کنند تا به هر قیمتی شده بتوانند حضور کم گردشگران در سالی که گذشت را در روزهای نوروز جبران کنند و تورهای خارجی را با قیمت های گزاف و بعضا با شرایط قسطی به فروش برسانند.

در کنار ترفندهای عجیب که برای تسهیل سفر به کار گرفته شده، این بار سفر قسطی و سفر با وثیقه طلا رونق پیدا کرده است. مسافران می توانند با 50 درصد پرداخت و 50 درصد اقساط به سفر بروند و پس از بازگشت، اقساط سفر خود را 3 تا 6 ماه پرداخت کنند. این در حالی است که برخی از متقاضیان معتقد هستند قیمت سفرهای داخلی بسیار بالا است.

هرچند در بازار کنونی که حتی برخی افراد نیز برای تبلیغ، فروش کالا و جذب مشتری درصدد گذاشتن شرایط مختلف برمی آیند، نمی توان برای بهره گیری از چنین راهکارهایی خرده گرفت، اما پی بردن به روش ها و ترفندهای توسعه گردشگری و رونق تورهای سفر بسیار جالب است و هر روز شاهد ابداعی جدید در این حوزه هستیم.

سفرهای اروپایی با وثیقه طلا

در این میان یکی از کارشناسان فروش یک شرکت خدمات تور و مسافرتی گفت: جهت رفاه حال مسافران برای تورهای آذربایجان، ارمنستان، تایلند، دبی، کیش و مشهد طلا را به عنوان وثیقه و ضمانت پرداخت هزینه های تور بعد از سفر قبول می کنیم.

او در مورد کارمزد این وثیقه نیز گفت: در حال حاضر برخی از تورگردان ها بیش از 3 تا 4 درصد کامزد اقساط دریافت می کنند که البته این کامزد برای تور ما حدود 2 درصد است. اگر هزینه سفر خارجی 10میلیون تومان باشد باید وثیقه 15 میلیون تومانی داشته باشند. وثیقه ها به این صورت است که متقاضی باید از یک طلافروش فاکتوری برابر با 3 میلیون تومان (برای سفرهای کشورهای مجاور) یا فاکتور بیش از 15 میلیون تومانی (برای سفرهای اروپا) بیاورد.

نرخ تورهای گردشگردی نوروزی

با این حال همچنان از نظر مسافران ایرانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند، امارات و ترکیه در اولویت است. به همین علت کارگزاران هتل های دبی و استانبول از این فرصت نهایت استفاده را کرده و نرخ هتل را بالا می برند. این در حالی است که هتل های دبی و ترکیه در ایام پیک سفر ایرانیان چنین افزایش نرخی را ندارند.

بر اساس آمار، اکنون تورهای گردشگری به مقصد دبی برای سفر تهرانی ها از تقریبا از یک میلیون و 700 هزار تومان به بالا فروخته می شود، آن هم برای 3 شب و 4 روز اقامت. این تور در زمان قبل از شروع ایام عید با 400 هزار تومان افزایش قیمت فروخته می شود. آژانس های مسافرتی این تفاوت نرخ را در هتل ها و بلیت هواپیما می دانند.

استانبول و آنتالیا دو شهر پرگردشگری هستند که ایرانی ها در ایام نوروز مانند تابستان از آن بسیار استقبال می کنند. تورهای گردشگری استانبول اکنون همانند تورهای دبی با افزایش نرخ زیادی در ایام نوروز روبرو است. در حال حاضر تورهای گردشگری به مقصد آنتالیا اقامت در هتل 5 ستاره 6 شب و 7 روز اقامت از 3 میلیون و 675 هزار تومان تا 6 میلیون و 695 هزار تومان نرخ دارد. اما سفر به استانبول با پرواز ماهان و 6 شب اقامت در هتل 4 ستاره از 2 میلیون و 950 هزار تومان شروع می شود و اقامت در هتل 5 ستاره 3 میلیون و 50 هزار تومان فروخته می شود.

این در حالیست که تور دبی قبل از نوروز در هتل های 4 و 5 ستاره یک میلیون و 700 هزار تومان، تور استانبول هفتصد و 90 هزار تومان، تور مالزی 7 شب با پرواز ایران ایر یک میلیون و 750 هزار تومان فروخته می شود.

همچنین تور گردشگری پاتایا برای 7 شب اقامت حدود 3 میلیون و 650 تومان نرخ دارد. همچنین تور مالدیو برای 5 شب اقامت حدود 6 میلیون و 700 هزار تومان فروخته می شود.

از سوی دیگر برخی آژانس ها، مجری تورهای کشورهای اروپایی، استرالیا، آفریقای جنوبی و آمریکای جنوبی هم شده اند که البته تورهای لوکس و بسیار گران قیمتی هستند. به عنوان مثال دو هفته مسافرت به استرالیا، حدود 23 میلیون تومان هزینه دارد؛ برای یک نفر!

نگاهی به قیمت تقریبی تورهای گردشگری خارجی و اروپایی در ایام نوروز

الف

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
16 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1