گشایش نمایشگاه هفته فرهنگی ایران در لاهور پاکستان

6 فوریه 2016 - 17:30 dsfr.ir/a90a5

گشایش نمایشگاه هفته فرهنگی ایران در لاهور پاکستان
هنرآباد
نمونه ای از تذهیب و تشعیر

نمایشگاه هفته فرهنگی ایران در مراسمی در شهر لاهور پایتخت فرهنگی پاکستان نیز گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمدرضا پهلوان سرپرست گروه هنرمندان خراسان رضوی در این نمایشگاه با اعلام این خبر افزود: در این نمایشگاه، مهم ترین آثار صنایع دستی، بناهای تاریخی، جاذبه های گردشگری، آداب، رسوم و آئین های زیبا و نیز آثار اساتید و هنرمندان برجسته صنایع دستی استان خراسان رضوی برای بازدید کنندکان به نمایش در آمده و معرفی می گردد.

وی افزود: دراین نمایشگاه که به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی، سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان و با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر برگزار شده است، آثار 10 هنرمند شاخص صنایع دستی استان خراسان رضوی به نمایش درآمده است.

پهلوان گفت: در این نمایشگاه مهم ترین و زیباترین رشته ها و آثار هنری هنرمندان صنایع دستی استان خراسان رضوی شامل قلمزنی روی مس، قلمزنی روی سنگ، تذهیب، تشعیر، نقاشی ایرانی و ... به نمایش درآمده که مورد توجه و استقبال بازدید کنندگان از این نمایشگاه در روز اول و از نخستین دقایق افتتاح نمایشگاه قرار گرفته است.

وی گفت: هنرمندان برجسته ای از استان خراسان رضوی از جمله استاد شیخی، استاد وجدانی، استاد معمر، استاد سلطانی، استاد مهدوی و خانم ها، کاظمی و شادکام و ... در این نمایشگاه حضور دارند و در این نمایشگاه 300 اثر زیبای صنایع دستی از 10 هنرمند استان خراسان رضوی به نمایش گذاشته شده است.

پهلوان ادامه داد: ضمن اینکه آثار و بناهای تاریخی، جاذبه های گردشگری و آداب و رسوم زیبای مردم استان خراسان رضوی در این نمایشگاه در قالب عکس به نمایش در آمده است.

وی خاطر نشان کرد: هم چنین، جاذبه های گردشگری، بناهای تاریخی، آثار فرهنگی، آداب، رسوم و سنن، طبیعت بکر، گونه های جانوری، محیط زیست و ... در قالب، عکس، سی دی و پوستربه زبان انگلیسی بین بازدید کنندگان در طول برگزاری این نمایشگاه توزیع خواهد شد.

گفتنی است؛ بعد از برگزاری یک هفته ای "نمایشگاه هفته فرهنگی ایران" در اسلام آباد که مورد استقبال شهروندان پاکستانی، ایرانیان مقیم این کشور و گردشگران خارجی واقع شده بود، این نمایشگاه در شهر لاهور پایتخت فرهنگی پاکستان نیز برگزار شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1