ورود 2 فروند هواپیمای بوئینگ 737 جدید به ناوگان هوایی کشور

4 فوریه 2016 - 10:10 dsfr.ir/7b9dg

ورود 2 فروند هواپیمای بوئینگ 737 جدید به ناوگان هوایی کشور
tinn.ir
هواپیمای بوئینگ 737

مدیرعامل هواپیمایی آتا از عملیاتی شدن یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 در ششمین سالگرد تاسیس آتا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس؛ یونس دقیق کیا اظهار داشت: شرکت هواپیمایی آتا آمادگی افزایش ناوگان به بیش از 30 فروند هواپیما را دارد.

وی با اشاره به توانمندی نیروهای متخصص و امکانات سخت افزاری موجود در آتا از عملیاتی شدن یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 در ششمین سالگرد تاسیس آتا، همزمان با ایام دهه فجر و یک فروند دیگر تا پایان سال خبر داد.

مدیرعامل هواپیمایی آتا، بوئینگ 737 را یکی از کاربردی ترین هواپیماهای میان برد جهان دانست و اعلام کرد: این هواپیما حدود 1 ماه قبل وارد کشور شده و در حال رنگ و درج لوگوی شرکت بر روی بدنه است.

دقیق کیا توضیحات بیشتر در مورد برنامه های میان مدت مجموعه تحت مدیریت خود را به زمان اجرای برنامه های شرکت موکول کرد.

وی از جمله اقدامات شرکت هواپیمایی آتا در سال 94 را احداث آشیانه های تعمیراتی در فرودگاه بین المللی تبریز با سرمایه گذاری 260  میلیارد ریالی در زمینی به مساحت بیش از 12 هزار مترمربع، تاسیس کترینگ صنعتی تهران در زمینی به مساحت بیش از 3 هزار مترمربع با دو سوله مجزا و ساختمان اداری، آغاز احداث ساختمان مرکزی هواپیمایی آتا در 10 طبقه واقع در خیابان ستاری تهران و همچنین خرید سه فروند هواپیمای بوئینگ 737 برشمرد.

مدیرعامل هواپیمایی آتا خاطرنشان کرد: هواپیمایی آتا در حال حاضر 9 فروند هواپیما (6 فروند ام.دی و 3 فروند ایرباس) عملیاتی دارد.

دفتر اصلی شرکت هواپیمایی «آتا»، در شهر تبریز بوده و در همین شهر تأسیس شد؛ افتتاح این ایرلاین جزء مصوبات دور دوم سفر استانی هیئت دولت به استان آذربایجان شرقی بوده است.

این شرکت با تصویب هیئت دولت، در تاریخ 27 آذر 1387 به عنوان شانزدهمین شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شد؛ در مراسم اولین پرواز این شرکت هواپیمایی که روز پنجشنبه دهم دی ماه همان سال با حضور حمید بهبهانی (وزیر سابق راه) انجام شد، تعدادی از زائران حرم امام رضا (ع) با هواپیمای این ایرلاین از فرودگاه بین المللی تبریز به مقصد مشهد مقدس پرواز کردند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1