افتتاح اسکله مسافری درگهان همزمان با 22 بهمن

3 فوریه 2016 - 17:10 dsfr.ir/389v2

افتتاح اسکله مسافری درگهان همزمان با 22 بهمن
jazira.ir
اسکله قدیم درگهان

مدیر بنادر و دریانوردی سازمان منطقه آزاد قشم از بهره برداری اسکله مسافری شهر درگهان همزمان با روز 22 بهمن خبر داد.

به گزارش فرینا، محمدحسین رضوی با اعلام این خبر گفت: راه اندازی  این اسکله نقش مهمی در انتقال مستقیم نیمی از مسافران بدون خودرو جزیره قشم از طریق بندر شهید حقانی بندرعباس به شهر درگهان دارد.

رضوی افزود: کاهش زمان انتظار سفر به جزیره قشم در اسکله شهید حقانی و تقسیم سفرها به شهر قشم و درگهان از دیگر مزیت های راه اندازی این اسکله می باشد. تجهیزات مورد نیاز این اسکله شامل دو پانتون برای پهلوگیری شناورها در ضلع شرقی و غربی و دو پل عبور مسافر خریداری و در حال نصب است.

مدیر بنادر و دریانوردی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به فاصله 16 مایلی بندرعباس تا اسکله درگهان و زمان 60 تا 70 دقیقه ای این سفر دریایی، افزود: با انتقال مستقیم مسافران از اسکله شهید حقانی بندرعباس به اسکله شهر درگهان، جزیره قشم می تواند در ایام پر تردد میزبان جمعیت مسافری بیشتری باشد که این امر تاثیرات مستقیم و غیرمستقیم زیادی بر رونق فعالیت های اقتصادی در سراسر جزیره خواهد داشت.

رضوی گفت: ساعت کار اسکله درگهان همانند اسکله شهید ذاکری شهر قشم از ساعت 6 صبح تا 22 می باشد و دربخش اداری این اسکله به وسعت یک هزار و 300 متر مربع نیز خدمات مختلف گمرکی ارائه می شود.

سفر به جزیره قشم در جنوب ایران علاوه بر مسیر های دریایی و هوایی از طریق زمین با استفاده از انتقال خودرو مسافران توسط شناورهای لندینگ کرافت از اسکله پهل در بندرعباس و اسکله لافت در جزیره قشم انجام می شود.

سازمان منطقه آزاد قشم با هدف تکریم مسافران شهر درگهان قشم، راه اندازی اسکله مسافری این شهر را از ابتدای نیمه دوم سال در دستور کار خود قرار داد و با تلاش صورت گرفته، این اسکله همزمان با 22 بهمن افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش دنیای سفر؛ مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم آبان ماه گذشته گفته بود: برای رونق بیش از پیش بازار و تجارت در درگهان اسکله مسافری این شهر به زودی راه اندازی می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1