پیشرفت 60 درصدی پروژه پذیرش ایرباس 380

مذاکره با سه کمپانی اروپایی برای تجهیز و توسعه فرودگاه کیش

3 فوریه 2016 - 15:10 dsfr.ir/y193t

مذاکره با سه کمپانی اروپایی برای تجهیز و توسعه فرودگاه کیش
airliners.net
هواپیمائی كیش

مدیر فرودگاه بین المللی کیش از مذاکره با 3 کمپانی بین المللی جهت سرمایه گذاری در این فرودگاه برای ساخت مرکز سوختگیری هواپیما، تامین تجهیزات فرودگاهی و آشیانه تعمیر و نگهداری هواپیما خبر داد.

به گزارش تین نیوز؛ کوروش فتاحی از مذاکره مستقیم با چند شرکت خارجی برای سرمایه گذاری در فرودگاه بین المللی کیش خبرداد و گفت: اجلاس جهانی هوانوردی ایران 2016 در تهران فرصت بسیار خوبی از جهت بررسی بازارهای جهانی در حوزه صنعت هوانوردی و مذاکره مستقیم با بزرگان این صنعت بود.

وی ادامه داد: در اجلاس جهانی هوانوردی ایران 2016 ضمن ارائه دیدگاه های مسئولان داخلی و خارجی برای توسعه صنعت هوانوردی، از فرصت های جانبی برای مذاکره با سرمایه گذاران خارجی نیز استفاده شد.

فتاحی از مذاکره با سه کمپانی بریتیش پترولیوم (B.P)، مِنزیس و بلولاین برای سرمایه گذاری در فرودگاه بین المللی کیش خبر داد، گفت: قرار شد شرکت بریتیش پترولیوم برای سرمایه گذاری در بخش مرکز سوخت گیری هواپیمایی طی 2 هفته آینده به کیش سفر کند تا مذاکرات در این خصوص به طور جدی تر آغاز شود.

مدیر فرودگاه بین المللی کیش ادامه داد: شرکت بریتیش پترولیوم در زمینه فعالیت های نفتی جزو پنجمین شرکت فعال در دنیا است که در حوزه سوختگیری هواپیما هم تجارب بسیار ارزشمندی دارند. ضمن اینکه علاقمند به آغاز فعالیت های خود از منطقه آزاد کیش بود که ما هم استقبال کردیم.

وی افزود: یکی دیگر از شرکت هایی که با آن ها مذاکره شد شرکت منزیس بود که این شرکت نیز جزو شرکت های برتر دنیا در حوزه خدمات هنلدینگ فرودگاهی در جهان است به طوریکه خدمات هندلینگ حدود ۱۵۰ فرودگاه جهان توسط این شرکت انجام می شود. در حاشیه اجلاس هوانوردی ایران مذاکرات اولیه با مدیرعامل بخش منطقه خاورمیانه شرکت منزیس صورت گرفت. البته ما به آنها اعلام کردیم اقدامات این شرکت تنها در حوزه تامین تجهیزات نباشد بلکه این مذاکرات باید در قالب ارائه یک برنامه مدیریت در زمینه عملیات و فعالیت های فرودگاهی نیز باشد.

مدیر کل فرودگاه بین المللی کیش درباره محور مذاکرات خود با شرکت بلولاین نیز گفت: این شرکت در زمینه آشیانه های تعمیر و نگهداری هواپیما فعالیت می کند. در این راستا زمینی در فرودگاه کیش برای آشیانه تعمیر و نگهداری هواپیماهای رده سنگین (چکC) پیش بینی شده که قرار شد با این شرکت نیز در کیش مذاکرات جزئی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه مذاکرات صورت گرفته جدی است و قطعا مسئولان این شرکت ها به کیش سفر خواهند کرد گفت: با توجه به نیازمندی ها و مقررات موجود حاکم بر مناطق آزاد، پس از حصول اطمینان از سرمایه گذاری توسط این شرکت ها با آن ها وارد مذاکره خواهیم شد.

فتاحی با تاکید بر اینکه «آسمان باز-Open Sky» به عنوان چشم انداز هدف فرودگاه بین المللی کیش در آینده تعریف شده تاکید کرد: ابزار اصلی برای تحقق این هدف با توجه به بازاریابی های انجام شده نیازمند زیرساخت های لازم در فرودگاه هستیم که با مذاکرات صورت گرفته بخشی از سرمایه گذاری ها توسط سازمان منطقه آزاد کیش حدود 500 میلیارد تومان انجام می شود.

مدیرکل فرودگاه بین المللی کیش درباره آخرین وضعیت پیشرفت ترمینال خارجی در حال ساخت و باند جدید این فرودگاه نیز گفت: در حال حاضر ساخت ترمینال بین المللی کیش 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا اردیبهشت ماه سال آینده این میزان به 65 درصد خواهد رسید.

وی درباره آخرین وضعیت باند در حال ساخت فرودگاه بین المللی کیش که برای هواپیماهای پهن پیکر ایرباس 380 نیز طراحی شده است گفت: باند جنوبی فرودگاه بین المللی کیش با قابلیت پذیرش هواپیمای پهن پیکر ایرباس 380 نیز تا اردیبهشت سال آینده به 60 درصد پیشرفت فیزیکی می رسد.

فتاحی هدف اصلی فرودگاه بین المللی کیش را تولید درآمد پایدار برای این فرودگاه عنوان کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1