نامور مطلق در حاشیه نمایشگاه صنایع دستی عیدانه؛

صنایع دستی بخشی از فرهنگ و تاریخ کشور ماست

31 ژانویه 2016 - 16:10 dsfr.ir/fi5fq

صنایع دستی بخشی از فرهنگ و تاریخ کشور ماست
میراث آریا
نمایشگاه صنایع دستی عیدانه

نمایشگاه عیدانه صنایع دستی ظهر امروز با حضور معاون توسعه مدیریت، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی و جمع کثیری از هنرمندان و کارکنان سازمان میراث فرهنگی آغاز به کار کرد.

به گزارش میراث آریا؛ بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه عیدانه صنایع دستی گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه که با اطلاع رسانی قبلی به سایر سازمان ها، ارگان ها، نهادها و شرکت ها برگزارشده است، معرفی کالاها و صنایع دستی بی نظیر و بی بدلیل ایرانی در درجه اول به عموم مردم و همچنین به روابط عمومی نهادها و سازمانها و ارگانه است تا در تعاملات فی ما بین بجای اهدا هدایایی که بعضا خارجی و بی کیفت است از کالا و صنایع اصیل ایرانی استفاده کنند تا علاوه بر ترویج این کالاهای صنایع دستی، استفاده از انها بتواند در اقتصاد و معیشت تولید کنندگان صنایع دستی ایرانی نیز نقش قابل توجهی داشته باشد.

معاون صنایع دستی سازمان افزود: ما توصیه نمی کنیم حتما از این نمایشگاه و یا این دست نمایشگاه ها و فروشگاه های دولتی کالای فرهنگی و صنایع دستی تهیه و خریداری شود اما توصیه ما این است از هر کجا و هر فروشگاهی که به این منظور خرید صورت می گیرد سعی شود به خریداری کالای ایرانی و به ویژه صنایع دستی ایرانی گرایش و تمایل بوجود بیاید.

وی گفت: ما کیفیت اجناس و صنایع دستی را تضمین می کنیم و توصیه می کنیم صنایع دستی بخرند در مورد قیمت البته قبول دارم که قدری قیمت ها بالا است اما در صورت افزایش تقاضا، تولیدات انبوه و بیشتر سعی داریم قیمت ها را تا حد ممکن تعدیل کنیم.

معاون صنایع دستی سازمان ادامه داد: قصد دیگری که داریم بالا بردن گردش مالی در این حوزه است، باید توجه شود وسایلی که خریداری می شود و وارد خانه و زندگی هر یک از ما می شود فقط یک کالا نبوده و بخشی از فرهنگ و تاریخ ما را نیز شامل می شوند، در این راستا ما وزارت خانه ها را تشویق و تاکید می کنیم که بیایند و از این نمایشگاه دیدن و خرید کنند.

وی همچنین افزود: ما در قالب این نمایشگاه که در یک جا متمرکز است، توانایی های خودمان را از بعد میزان موفق بودن و میزان استقبال و گرایش عمومی به سمت و سوی صنایع دستی مان را به منظور شرکت در بازارها و نمایشگاه های ارائه و عرضه بین المللی صنایع دستی محک می زنیم.

وی خاطر نشان کرد: البته ما بر حسب کارهای تحقیقاتی که انجام داده ایم بازارهای هدف خود را در کشورهایی مانند چین، روسیه، فرانسه، انگلیس، المان و ایتالیا را هم بررسی و ارزیابی کرده ایم و امید واریم با حمایت هایی که به عنوان دولت از این حوزه می کنیم زمینه را برای ادامه و توسعه فعالیت این صنایع بصورت گسترده فراهم اوریم و بازارهای صنایع دستی دنیا را از ان خودمان سازیم و فقط نفت ندهیم و کالا بگیربیم.

نامورمطلق تاکید کرد: امروزه کشورهای دیگر بیشتر از اینکه به نفت ما توجه داشته باشند به بازارهای ما توجه دارند نفت معادل نفت ما را شاید بتوانند از یک کشور کوچک مانند قطر هم تهیه کنند اما ما بیشتر در نظر انها بعنوان یک بازار مصرف 80 میلیونی هستیم تا یک صادر کننده نفت، در نتیجه ما باید در حوزه صادرات صنایع دستی به سایر کشورها به عنوان بازارهای هدف در ارائه و عرضه صنایع دستی نگاه کنیم.

وی در پایان سخنانش در مورد دستاوردهای سفر ایتالیا و فرانسه افزود: در این سفر بازدید کنندگان توجه و استقبال بسیار خوبی از صنایع دستی کشور بعمل آوردند به ویژه آن بخش از صنایع دستی که از طرح ها و الگو های جدید طبعیت الگو گرفته بود.

گفتنی است، نمایشگاه عیدانه صنایع دستی از امروز 11 بهمن ماه تا روز چهارشنبه 14 بهمن ماه از ساعت 9 صبح تا 16 در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دایر است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1