معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی:

با توسعه گردشگری می توانیم کشور را بسازیم

30 ژانویه 2016 - 14:00 dsfr.ir/e80cm

با توسعه گردشگری می توانیم کشور را بسازیم
حمید مرادی
مراسم کلنگ زنی هتل 5 ستاره "کیو" در لرستان

گردشگری به عنوان صنعتی جدی در رونق اقتصادی دیده شود.

"معاون سازمان میراث فرهنگی"

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ سعید شیرکوند در مراسم کلنگ زنی هتل 5 ستاره "کیو" بیان کرد: اگر به تاثیر صنعت های مختلف در اقتصاد طی 60 سال گذشته نگاه کنیم، خواهیم دید که هیچ کدام از آن ها به اندازه گردشگری در رشد آن موثر نبوده است.

وی اضافه کرد: این صنعت در هر کشوری به صورت تصاعدی رشد می کند که یک دلیل آن به خاطر این بوده که بعد از جنگ جهانی، کشورها به این نتیجه رسیدند راه گریز از جنگ و خونریزی ایجاد مودت و دوستی در بین ملل مختلف است.

شیرکوند ادامه داد: با توسعه گردشگری، بین مردم تعلق خاطر ایجاد می شود و وحدت بین المللی برای وفاق انسان ها به وجود می آید.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی کشور تصریح کرد: اقتصاد دنیا به سمت تکنیکال شدن پیش می رود و بازدهی صنعت بالا می رود که نتیجه آن کاهش نیاز به نیروی انسانی و بالا رفتن درآمد افراد است؛ به دنبال این موضوع تمایل افراد برای گردشگری افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در گذشته گردشگری را به عنوان صنعت نپذیرفته بودیم، افزود: در تمامی برنامه پنجم توسعه حرفی از گردشگری نشده بود، چراکه صنعت ما وابسته به نفت بود و به نیاز مالی تمامی بخش ها پاسخ می داد.

شیرکوند یادآور شد: همچنین در یک باور غلط، گردشگری را هنجارستیز و هنجارگریز می دیدند که باعث از بین رفتن باورهای ما می شود.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی کشور اضافه کرد: در حالیکه با توسعه این صنعت می توانیم کشورمان را بسازیم و بعد انقلاب مان را به همگان نشان دهیم؛ همان کاری که کشور مالزی کرد و حال از هر نقطه ای از دنیا به این کشور می روند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر گردشگری به عنوان صنعتی جدی که می تواند در رونق اقتصادی، اشتغال و پیوند بین ملل مختلف نقش داشته باشد در کشور شناخته شده است، به طوری که دکتر روحانی در سخنرانی اخیر خود ابتدای آن از این موضوع صحبت کرد.

شیرکوند اظهار کرد: باید کاری کنیم که تمامی دستگاه ها راه را برای آمدن سرمایه گذاران باز کنند و خوشبختانه در استان لرستان نیز این موضوع مشهود است.

این مسئول یادآور شد: صندوق توسعه ملی به بخش صنعت و کشاورزی تسهیلات با نرخ سود 16 درصد پرداخت می کند و این درحالیست که برای بخش گردشگری 14 درصد است.

وی در پایان گفت: امید که با این مشوق ها بتوان سرمایه گذاران را به سرمایه گذاری در لرستان ترغیب کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1