حضور در فیتور؛ تلاش برای تغییر ذهنیت ها درباره ایران

20 ژانویه 2016 - 17:10 dsfr.ir/rq9ah

حضور در فیتور؛ تلاش برای تغییر ذهنیت ها درباره ایران
demotix.com
نمایشگاه گردشگری فیتور 2016

شعار ایران برای نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا «ذهنت را تغییر بده» انتخاب شده که از امروز (چهارشنبه 30 دی) در مادرید آغاز به کار کرده است.

قرار است در نمایشگاه امسال 20 موسسه گردشگری، هتل و هلدینگ گردشگری در ایران و اسپانیا حضور داشته باشند و در غرفه ای که همه را به تغییر ذهنیت ها درباره ایران دعوت می کند، برای 5 روز به معرفی ظرفیت های کشورمان در بازار کشورهای لاتین زبان بپردازند.

ماهنامه «سلام گردشگر» نیز با رویکرد اطلاع رسانی درباره جاذبه های گردشگری ایران به زبان انگلیسی و اسپانیایی همزمان با برگزاری این نمایشگاه در شهر مادرید توزیع می شود. در این شماره از «سلام گردشگر» با انتشار تقویم رویدادهای بین المللی گردشگری ایران به صورت موضوعی به معرفی پایتخت ایران (تهران)، آشپزخانه ایرانی، آثار ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو، موزه ها، کاخ ها، مساجد و کلیساهای تاریخی، خانه های ایرانی، برج ها و گنبدهای تاریخی پرداخته و ظرفیت های اکوتوریسم، اگروتوریسم، گردشگری سلامت و مذهبی ایران را بررسی کرده است.

تَرین های میراث فرهنگی و گردشگری ایران در کنار نخستین های تمدن 5 هزار ساله شهر سوخته به همراه زندگی نامه «آرتور پوپ»، ایران شناس آمریکایی بخش های دیگری از این ماهنامه را که در این شماره محتوای آن بیشتر عکس محور بوده، تشکیل می دهد.

صنایع دستی و فرش ایران، سازها، آیین ها و اثر شاخصی چون بیابان و یوز ایرانی در بخش دیگری از این ماهنامه معرفی شده است. نپرداختن به مقاصد همیشگی گردشگران، یکی از تفاوت های این نشریه به شمار می آید.

در کنار اطلاع رسانی این ماهنامه که لاتین زبان ها را هدف قرار داده، بخشی از محتوا به نظرسنجی از گردشگران برای تشخیص ذائقه و سلیقه آن ها در سفر، اختصاص یافته است.

نمایشگاه فیتور اسپانیا از 20 تا 24 ژانویه (30 دی تا 4 بهمن ماه) در شهر مادرید اسپانیا برپا است. نمایشگاه امسال به طور خاص به تکنولوژی های گردشگری و توریسم سلامت می پردازد. بخش هایی که ایران در آن حضور ندارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1