ظرفیت ها در حد یک کشور، امکانات در حد یک استان

20 ژانویه 2016 - 15:30 dsfr.ir/t75xn

ظرفیت ها در حد یک کشور، امکانات در حد یک استان
tourismiran.ir
تپه گل افشان در چابهار

سیستان و بلوچستان، دارای ظرفیت های پیدا و پنهان در گردشگری است و باید برای جذب گردشگر این ظرفیت ها، بالفعل شوند.

"مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان"

کامبیز مشتاق گوهری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان افزود: نبود امکانات کافی و زیرساخت های مناسب موجب می شود ورود گردشگر به این استان مقطعی باشد.

وی اظهار کرد: فاصله زیاد از پایتخت مهم ترین مانع در توسعه گردشگری و برخورداری از جمعیت بالای توریسم برای این استان بوده است.

مشتاق گوهری گفت: جایگاه سیستان و بلوچستان در کشور مانند جایگاه ایران در دنیا است، قابلیت های برجسته گردشگری و فرهنگی سیستان و بلوچستان دیده نشده که باید این فرصت ها در کشور به صورت نمایان برجسته شود.

وی تاکید کرد: ما باید تلاش مان را آنقدر زیاد کنیم که در استان‎های دیگر نیز به جذب گردشگر برسیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: ظرفیت های سیستان و بلوچستان در حوزه طبیعت گردی و آثار تاریخی در حد ظرفیت های یک کشور است، اما امکانات ما در حد یک استان هم نیست. استان ظرفیت پیدا و پنهان فراوان برای تولید گردشگری دارد و جاذبه های خاص و پوشش گیاهی، حیوانی و طبیعی از استان به عنوان استانی توانمند در این بخش ساخته است.

وی اضافه کرد: تمساح پوزه کوتاه، گاند و تپه های گل افشان، جاذبه های تفتان، شهرسوخته، دره غلامان، کوه خواجه، کوه مینیاتوری چابهار، ساحل زیبا، جنگل ها و نخلستان، دشت ها از جاذبه های مهم این استان است.

گوهری گفت: کشورهایی که در بخش گردشگری سرمایه گذاری کرده اند، بخش مهمی از درآمد ملی آنان را تامین می کنند و توانسته رفاه خوبی را برای ساکنان قطب های گردشگری ایجاد کنند.

وی اظهار کرد: یکی از محورهای توسعه پایدار توسعه بخش گردشگری است که می توان نقش ارزنده ای در محرومیت زدایی داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه سیستان و بلوچستان ظرفیت های خوبی در حوزه گردشگری و فرهنگی دارد افزود: حدود 1600 اثر ملی و یک اثر جهانی که البته قابلیت افزایش تعداد آثار را در فهرست ملی و جهانی را داریم از شاخصه های گردشگری و فرهنگی استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان، صنایع دستی را یکی از پایه های اشتغال استان بیان کرد و گفت: در این حوزه نیز قابلیت های خوبی داریم، به طوری که امسال 42 اثر دیگر صنایع دستی به برندهای استان اضافه شده است.

وی زمینه استفاده از این فرصت را افزایش اعتبار جهت احداث تعمیر و تجهیز مراکز آموزش، تولید و احداث بازارچه های صنایع دستی بیان کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1