چشمه های باداب سورت در معرض خطرند

12 ژانویه 2016 - 17:30 dsfr.ir/hw1tl

چشمه های باداب سورت در معرض خطرند
shomalinfo.ir
چندین گردشگر در حال بازدید از چشمه های باداب سورت

چشمه های آب معدنی باداب سورت مدتی است به دلیل ورود بی رویه و کنترل نشده گردشگران، حال و روز خوشی ندارد.

چشمه های آب معدنی باداب سورت یکی از جاذبه های گردشگری بین استان مازندران و نزدیک استان سمنان است، اما این جاذبه کم نظیر مدتی است به دلیل ورود بی رویه و کنترل نشده گردشگران، حال و روز خوشی ندارد.

به گزارش دنیای اقتصاد؛ شهلا رمضانی یکی از اهالی روستای مالخواست می گوید: برخی از گردشگرانی که به این روستا می آیند، حریم روستا و مردمش را رعایت نمی کنند. مردم روستا رعایت برخی از مسائل را به فرزندان شان یاد می دهند، اما گردشگران با خود فرهنگی را به روستا می آورند که برای آن ها ضدفرهنگ محسوب می شود. نه تنها گردشگران، بلکه مردم روستاهای اطراف هم به آن آسیب می زنند. بارها دیده ایم که موتورسواران روی چشمه ها رفته و لبه چشمه را تخریب می کنند».

حضور گردشگران در این محوطه به قدری مخرب بوده که شهریور امسال شورای تامین ساری، ورود به چشمه های باداب سورت را ممنوع اعلام کرد. مردم روستای اروست و مالخواست می گویند که در پایان هفته 300 تا 400 دستگاه خودرو به این منطقه می آیند و آن ها شاهد از بین رفتن این چشمه های بی نظیر پلکانی هستند. به همین دلیل هم اداره کل میراث فرهنگی استان مازندران روی ممنوعیت حضور گردشگران اصرار کرد و در این مدت 74 هکتار از اطراف چشمه ها برای عدم حضور گردشگر در این اطراف فنس کشی شد. تنها حضور گردشگران و ورود خودروهای شخصی و موتورسیکلت نیست که چشمه های پلکانی باداب سورت را تهدید می کند، چند سالی است که خشکسالی هم موجب خشک شدن این چشمه ها شده و وجود معدن سنگ تراورتن نیز بی تاثیر نبوده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1