تکذیب خبر اجباری شدن ویزا برای سفر به ترکیه

11 ژانویه 2016 - 15:20 dsfr.ir/vt2qr

تکذیب خبر اجباری شدن ویزا برای سفر به ترکیه
محمد دلیر باقرنیا
دیدار شهردار تبریز با سرکنسول جدید ترکیه در تبریز

سرکنسول جدید ترکیه در تبریز برخی خبرها در خصوص ضرورت اخذ ویزا برای سفر شهروندان دو کشور ایران و ترکیه را رد کرد.

به گزارش شهریارنیوز؛ چالار فاهری در دیدار با شهردار تبریز با تکذیب برخی خبرها در خصوص ضرورت اخذ ویزا برای سفر شهروندان ایرانی و ترکیه ای، تصریح کرد: ارتباطات شهروندان تبریزی با ترکیه از دیرباز چشمگیر بوده و امروز نیز مانعی برای گسترش این روند نیست.

سرکنسول جدید ترکیه در تبریز نیز در این دیدار با قدردانی از شهردار تبریز خاطرنشان کرد: توسعه همکاری های ایران و ترکیه، نیازمند تعامل دو طرف در حوزه دیپلماسی شهری است.

شهردار تبریز نیز در دیدار با سرکنسول جدید ترکیه، بر لزوم تاثیرگذاری هر چه بیشتر ارتباط طرفین تاکید کرد.

صادق نجفی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018 خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز به منظور رسیدن به شاخص های مطلوب گردشگری، برنامه ریزی های گسترده ای را مد نظر قرار داده و در این راه، توسعه تعامل با مدیریت شهری ترکیه را ضروری می داند.

وی خاطرنشان کرد: اشتراکات فرهنگی طرفین و همکاری های متنوع اقتصادی، از امتیازات مهم طرفین است که با در نظر داشتن چشم انداز 2018 می تواند بسیار گسترده تر و موثرتر از این نیز ظاهر شود. شهرداری تبریز به همین منظور، سیاست های تشویقی در حوزه های مختلف سرمایه گذاری را تدوین کرده است.

شهردار تبریز یادآور شد: همکاری صمیمیانه تبریز با شهرهای مختلف ترکیه از قبیل استانبول، ارزروم، قونیه و ترابوزان، بستر مهمی است که همچنان باید استمرار داشته باشد. ترکیه در ارتقای خدمات مکانیزه خدمات شهری تبریز موثر واقع شده که این امر نشان دهنده عملیاتی شدن مباحث همکاری دو طرف است.  

شهردار تبریز با قدردانی از تلاش های سرکنسول سابق ترکیه در تبریز و تبریک به سرکنسول جدید، ابراز امیدواری کرد این تغییر، زمینه های تداوم صمیمت و مودت بین طرفین باشد.

در پایان این دیدار، شهردار تبریز با اهدای مجموعه ای از جاذبه های تاریخی و فرهنگی تبریز، حضور چالار فاهری در تبریز را تبریک گفت. سرکنسول جدید ترکیه در تبریز نیز با اهدای لوحی از دکتر نجفی قدردانی کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1