دبیر علمی کنفرانس بین المللی برند گردشگری:

آینده صنعت گردشگری در دست زنان است

2 ژانویه 2016 - 11:10 dsfr.ir/xe336

آینده صنعت گردشگری در دست زنان است
آریا زمین
زن محلی که برای گردشگرانی که به روستای زیارت می آیند نان محلی پخته است

ایران کشوری متمدن و باستانی و در دنیا شناخته شده است، اما اشکالی که در ایرانی ها وجود دارد این است که نسل فعلی مدام از داشته ها و گذشته ها صحبت می کند و خودش هیچ کاری انجام نمی دهد.

"دبیر علمی کنفرانس بین المللی برند گردشگری"

به گزارش خبرگزاری ایسنا، «جعفر جعفری» در نشست خبری کنفرانس بین المللی برند گردشگری، اظهار کرد: گردشگری گویای صلح است و نبود گردشگری به معنای نداشتن رابطه خوب است.

وی ادامه داد: صنعت گردشگری یعنی با هم بودن و با هم فکر کردن. این صنعت ظرفیت های زیادی دارد و به لحاظ اقتصادی نیز با قدرت عظیم خود بزرگ ترین صنعت نام گرفته است؛ صنعتی که نمی توان آن را با ماشین آلات به جلو برد و این مردم هستند که باید با میهمان نوازی خوبی آن را جلو ببرند.

جعفری با اشاره به ارزش هایی که در برند وجود دارد، اضافه کرد: در این زمینه تجربه های خوب و بد زیادی وجود دارد و باید از اشتباهات درس بگیریم. بسیاری به برندینگ نگاه بازاریابی دارند، اما برند شخصیت یک شهر یا کشور را نشان می دهد و گویای فرهنگ حاکم بر آنجاست.

دبیر علمی کنفرانس بین المللی برند گردشگری گفت: برندینگ چیزی نیست که اگر زمانی خوش مان نیامد آن را عوض کنیم، بلکه پیراهنی است که سال ها باید به تن کرد پس باید مردم پسند باشد. برندی که تنها ارزش بازاریابی دارد، اما مردم آن شهر یا کشور دوستش ندارند، مطلوب نیست.

جعفری با بیان این که نمی توان برندی انتخاب کرد که با شخصیت مردم مطابقت نداشته باشد، اظهار کرد: اشتباهی که در گذشته وجود داشت این بود که گردشگری را از دید خارجی ها نگاه می کردیم و چیزهایی ارائه می کردیم که از نظر آن ها زیبایی داشت، در حالی که ارائه زیبایی باید ابتدا مطابق سلیقه مردم داخلی و سپس مورد تایید خارجی ها باشد.

دبیر علمی کنفرانس بین المللی برند گردشگری ادامه داد: اگر می خواهیم گردشگری باشد، به دلیل این است که می خواهیم شهروندان از این صنعت استفاده کنند پس نمی توان برندی انتخاب کرد که موجب افتخار مردم داخلی نباشد.

وی با بیان این که در طراحی برند باید از علم جامعه شناسی، جغرافیا، تاریخ و ... استفاده کرد، افزود: شرکت کنندگان از بیش از 15 کشور برای این کنفرانس به ایران می آیند و ایرانیانی در میان آن ها هستند که خارج از کشور زندگی می کنند و هم دید ایرانی دارند هم نظر خارجی که می تواند کمک زیادی به کشور کند.

جعفری با بیان اینکه هویت گردشگری در حال عوض شدن است، ادامه داد: در گذشته 25 درصد از دانشجویان علاقه مند در رشته های مرتبط با صنعت گردشگری زن بودند، اما امروز 80 درصد دانشجویان را خانم ها تشکیل می دهند و می توان گفت فردای گردشگری دنیا در دست زنان خواهد بود.

گفتنی است؛ کنفرانس بین المللی برند گردشگری روزهای سیزدهم و چهاردم دی ماه در محل اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان اصفهان برگزار خواهد شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1