گردشگری پیشران اقتصاد ایران است

30 دسامبر 2015 - 09:30 dsfr.ir/jd96h

گردشگری پیشران اقتصاد ایران است
dolat.ir
دکتر اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح هتل اسپیناس پالاس

به محض برطرف شدن تحریم ها شاهد ورود هواپیماهای جدید به ناوگان مسافری کشور خواهیم بود.

"معاون اول رییس جمهور "

به گزارش دنیای سفر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاح هتل اسپیناس پالاس گفت: بخش خصوصی باید خود را برای دوران پساتحریم و حضور در عرصه به منظور رفع نیازهای اصلی و اولویت های کشور آماده کرده و بداند که دولت از آن ها در همه بخش های اقتصادی به ویژه در بخش گردشگری حمایت خواهد کرد.

جهانگیری با اشاره به این که دولت با شناسایی بحران ها در حوزه های اشتغال، محیط زیست، نظام بانکی برنامه های خوب برای آینده تدوین کرده است. او با تاکید بر این که گردشگری از بخش های پیشران اقتصاد ایران است، اظهار داشت : ایران با توجه به جاذبه های بی نظیر فرهنگی، تاریخی و طبیعی باید بتواند سهم خود را در گردشکری جهانی کسب کند. البته در این خصوص دولت برنامه های خوبی تدوین کرده و امیدواریم هدف گذاری جذب 20 میلیون گردشگر تا سال 2025 تحقق یابد اگرچه با توجه به ظرفیت های ایران می توان از این عدد نیز فراتر رفت.

وی ادامه داد: فعالان بخش گردشگری باید برای رسیدن به این هدف با سرعت بیشتری فعالیت کند و سایر بخش ها نیز باید الزامات جذب حجم این تعداد گردشگر در همه بخش های کشور را فراهم آورند.

معاون اول رییس جمهور: اگر بخش خصوصی ایران وارد صحنه شود، ثبات اقتصادی کشور دستخوش تغییر نخواهد شد.

وی با بیان این که توسعه ی گردشگری در برنامه ششم در اولویت قرار دارد، اظهار داشت: هیچ کس به هیج بهانه ای حق ندارد در توسعه ی گردشگری مانع ایجاد کند و هر مخالفتی معنایش مخالفت با اقتصاد مقاومتی و سیاستهای کلان نظام است که مورد اجماع همه ی مسئولان قرار گرفته است.

جهانگیری افزود: زیرساخت های گردشگری یک زنجیره به هم پیوسته است که باید هرچه سریع تر فراهم شود. امکاناتی نظیر هواپیما و هتل مورد نیاز است و دولت در این باره به دست اندرکاران بخش گردشگری اطمینان می دهد که از هر فعالیتی در ایجاد این زیرساخت ها حمایت کند به طوری که همین امسال و به محض برطرف شدن تحریم ها شاهد ورود هواپیماهای جدید به ناوگان مسافری کشور خواهیم بود.

وی با اشاره به نیاز کشور به احداث هتل های لوکس و مدرن و نیز هتل های متناسب با نیاز همه ی اقشار مردم گفت: ساخت هتل اسپیناس پالاس در تهران کار خوبی بود تا در هنگام حضور مقامات خارجی و یا گردشگرانی که به دنبال امکانات بیشتری هستند بتوانیم به آن ها خدمات مناسب ارائه دهیم. قطعا اجرای چنین طرح هایی با کمک صندوق توسعه و نظام بانکی ادامه خواهد یافت. امیدواریم در سال آینده و برطرف شدن تحریم ها و استفاده از منابع مالی داخلی و خارجی بتوانیم گام های موثرتری در این زمینه برداریم.

وی با اشاره به این که شاید شکل گیری خیلی از گروه های تروریستی در شرق و غرب کشور با هدف ایجاد ناامنی در ایران انجام شد گفت: کشور ما کشوری با ثبات در منطقه است و دنیا نیز به این نتیجه رسیده که اگر می خواهد ثبات در خاورمیانه پایدار شود و مقابله ی جدی با گروه های تروریستی انجام شود پرچمدار اصلی آن ایران است.

در ابتدای این مراسم سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به رویکرد مثبت دولت تدبیر و امید و تعامل گسترده ی ایران با دنیا گفت: با وجود محدودیت ها دردو سال گذشته صنعت گردشگری موفقیت های بسیاری کسب کرده است به طوری که رشد گردشگران ورودی به ایران به 12 درصد رسیده که 3 برابر میانگین گردشگری در جهان است.

وی مصوبه کنگره آمریکا در رشد روز افزون صنعت گردشگری ایران را بی تاثیر خواند و اظهار داشت: تاکنون از سوی چندین نشریه ، مرکز و مرجع معتبر و نیز سازمانهای بین المللی ایران بعنوان یکی از 5 مقصد گردشگری دنیا در سال 2016 معرفی شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 13 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1