در سفر به شهر تاریخی توس صورت گرفت:

مستندسازی آرامگاه فردوسی از سوی هیات رسانه ای جمهوری آذربایجان

28 دسامبر 2015 - 17:30 dsfr.ir/jk7vk

مستندسازی آرامگاه فردوسی از سوی هیات رسانه ای جمهوری آذربایجان
میراث فرهنگی خراسان رضوی
مستندسازان آذربایجان در حال فیلمبرداری از آرامگاه فردوسی

جمعی از خبرنگاران جمهوری آذربایجان که در قالب هیات رسانه ای این کشور به استان خراسان رضوی سفر کرده اند با حضور در مجموعه فرهنگی-تاریخی توس از بخش های مختلف این شهر تاریخی از جمله آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی، موزه توس، بنای هارونیه و باروی تاریخی شهر توس بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در این بازدید که حسین زارع صفت مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، معاونین و کارشناسان این اداره کل و تعدادی از مدیران بخش دولتی و خصوصی حوزه گردشگری استان حضور داشتند، خبرنگاران آذربایجانی در بازدید از بخش های مختلف شهر تاریخی توس از نزدیک با اشعار و آثار حکیم ابوالقاسم فردوسی آشنا شدند.

خبرنگاران جمهوری آذربایجان در این بازدید با اشاره به اینکه در سفر به مشهد مقدس احساس می کنیم مهمان امام رضا هستیم ضمن تشکر از مهمان نوازی مدیران استان خراسان رضوی از علاقه مندی مردم کشورشان برای سفر به ایران و خصوصا سفر به مشهد مقدس خبر دادند.

حسین زارع صفت مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز در حاشیه این بازدید ضمن خیر مقدم به خبرنگاران جمهوری آذربایجان گفت: اشتراکات فراوان فرهنگی بین مردم ایران و جمهوری آذربایجان وجود دارد که این اشتراکات فرهنگی می تواند به توسعه و تقویت روابط فرهنگی و اقتصادی دو کشور بیش از پیش کمک کند.

وی ضمن تشریح اهداف و ماموریت های سه گانه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به معرفی جاذبه های گردشگری، آثار و بناهای تاریخی و ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در این استان پرداخت.

زارع صفت با بیان اینکه مردم جمهوری آذربایجان مردمی با فرهنگ و فرهنگ دوست هستند افزود: باید روابط فرهنگی بین دو ملت ایران و آذربایجان بیش از پیش گسترش یابد.

وی با بیان اینکه تقویت و توسعه روابط دو ملت تاثیرات و نتایج بسیار مطلوبی دارد اضافه کرد: توسعه روابط فرهنگی می تواند به توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور نیز کمک کند که در این حوزه نیز صادرات و واردات صنایع دستی و کالاهای فرهنگی نیز می تواند مورد توجه قرار گیرد.

زارع صفت خاطرنشان کرد: استان خراسان رضوی دارای ظرفیت های بسیار بزرگی در حوزه های مختلف است و از تمامی سرمایه گذاران جمهوری آذربایجان برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف خصوصا حوزه های فرهنگی دعوت می کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در حاشیه این بازدید هم چنین به صورت اختصاصی با یکی از شبکه های تلویزیونی جمهوری آذربایجان به معرفی استان خراسان رضوی و ظرفیت های این استان در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پرداخت.

یادآور می شود، هیات رسانه ای جمهوری آذربایجان از دوم لغایت نهم دی ماه و به مدت یک هفته در استان خراسان رضوی مهمان این اداره کل هستند، بازدید از آرامگاه فردوسی و شهر تاریخی توس، بازدید از مجموعه حرم مطهر رضوی، بازدید از موزه آستان قدس رضوی، بازدید از مجموعه فرهنگی-تاریخی نادر، بازدید از بیمارستان رضوی، بازدید از آرامگاه عطار و خیام در نیشابور و ... از مهم ترین برنامه های این هیات رسانه ای در سفر به استان خراسان رضوی است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1