برگزاری نمایشگاه «دست های روی صخره ها» در موزه جهان نما

28 دسامبر 2015 - 11:00 dsfr.ir/965jp

برگزاری نمایشگاه «دست های روی صخره ها» در موزه جهان نما
روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران
نمایشگاه «دست های روی صخره ها» در موزه جهان نما

نمایشگاه «دست های روی صخره ها» تا پایان دی ماه در موزه جهان نما مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شده است.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از تاریخ سوم تا 30 دی ماه نمایشگاهی از آرایه ها و زیورآلات سنتی و تاریخی ایران با محتوای اقتباسی از زیورآلات دوره های مختلف تاریخی در معرض دید قرار گرفت.

این زیورآلات و آرایه ها حاصل 12 سال پژوهش مجموعه دار خصوصی مهدی آفاق است که از دوره پارینه سنگی جدید و فرا پارینه سنگی و پس از آن دوره نوسنگی و تشکیل حکومت ها و تمدن های باستانی تا دوره معاصر می باشد.

در این طبقه بندی و گونه شناسی عمده ترین مواد و مصالح اولیه مورد استفاده شامل سنگ، هسته و دانه، استخوان، عاج، فسیل های دریایی، چوب، شیشه، چرم، پارچه، لعاب، مس، مفرغ (برنز)، آهن و غیره می باشد.

مهدی آفاق از سال 1382 با تأسیس کارگاه پژوهشی در شمال خراسان تحقیق پیرامون موضوع تاریخ هنرهای تزئینی و زیور آلات و آرایه های ایرانی را آغار کرد. وی در این نمایشگاه بیش از 1700 قطعه از زیورآلاتی که از روی اسناد تاریخی شبیه سازی شده اند و همچنین زیورآلات باقی مانده از دوره های گذشته را به نمایش گذاشته است.

گفتنی است این نمایشگاه با هماهنگی اداره کل موزه ها سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با هدف نمایش آثار ارزشمند و فرهنگ غنی کشورمان در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1