خداحافظی واگن های 55 ساله از ناوگان ریلی

20 دسامبر 2015 - 18:00 dsfr.ir/i87dp

خداحافظی واگن های 55 ساله از ناوگان ریلی
tinn.ir
خروج واگن های بالای 55 ساله از شبکه ریلی

با برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال تمام واگن هایی که عمری بیشتر از 55 سال دارند از شبکه خارج خواهند شد

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تلاش همزمان راه آهن برای ارتقاء کیفیت خدمات در کنار توسعه صنعت ریلی اعلام کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال تمام واگن هایی که عمری بیشتر از 55 سال دارند از شبکه خارج خواهند شد.

محسن پورسید آقایی در مراسم عقد قرار داد ساخت 200 واگن مسافرتی جدید تصریح کرد: در حال حاضر در راه آهن دو کار موازی در حال پیگیری است. از یک سو ما تلاش کرده ایم با سیاست هایی که در عرصه توسعه واگن ها و نوسازی آن ها داشته ایم صنایع مختلف کشور در این عرصه را فعال کنیم.

وی ادامه داد: قرار داد ساخت 200 واگن جدید که از سوی یک شرکت داخلی بسته شده در شرایطی است که در سال های گذشته بخش قابل توجهی از شرکت های داخلی نتوانستند از ظرفیت خود استفاده کنند و این موضوع برایشان مشکلات زیادی را به وجود آورده است.

به گفته مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، هرچند هنوز بخش قابل توجهی از ظرفیت این شرکت های واگن ساز مورد استفاده قرار نگرفته، اما با توجه به هدف گذاری راه آهن این موضوع با قدرت پیگیری می شود.

پورسید آقایی با اشاره به سیاست راه آهن برای نوسازی جدی ناوگان ریلی تاکید کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال تمام واگن هایی که عمر بیش از 55 سال دارند از خط سیر خارج می شوند و در سال آینده نیز واگن های بالای 45 سال اجازه فعالیت نخواهند داشت. این موضوع با هدف ارتقاء کیفیت خدمات به مسافران و تبدیل شدن راه آهن به انتخاب نخست مردم صورت می گیرد.

وی با اشاره به راه اندازی یک قطار 5 ستاره با ابتکار بخش خصوصی ادامه داد: این موضوع نشان از آن دارد که سیاست های ما در حمایت از این بخش با قدرت بیشتری دنبال می شود و حضور بخش خصوصی ما را امیدوار می کند که در آینده صنعت ریلی را با قدرت بیشتری پیگیری کنیم. این که ما در ناوگان مان امکان انتخاب های متنوع را از درجه یک به سفر معمولی در اختیار مسافران قرار دهیم، نشان می دهد که وضعیت مسافرگیری راه آهن از طیف های مختلف مردم امکان پذیر شده است.

گزارش دنیای سفر در رابطه با ریل های فرسوده ایران را بخوانید: قطارهای گردشگری بر روی ریل های فرسوده

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1