همایش برند گردشگری و از صفر شروع کردن همه امور

20 دسامبر 2015 - 17:00 dsfr.ir/a77xp

همایش برند گردشگری و از صفر شروع کردن همه امور
blogjob.com
برندسازی در صنعت گردشگری

با وجود آنکه طی سال های گذشته و در دوره معاونان پیشین گردشگری، شاهد برگزاری همایش برند در گردشگری بودیم اما تمام برنامه های برندسازی در صنعت گردشگری از نو آغاز می شود.

با وجود آنکه طی سال های گذشته و در دوره معاونان پیشین گردشگری، شاهد برگزاری همایش برند در گردشگری بودیم اما با توجه به آنکه سن حضور معاون جدید گردشگری حدود دو سال است، تمام برنامه های برندسازی در صنعت گردشگری از نو آغاز می شود.

کنفرانس بین المللی برند گردشگری با محوریت برند ملی گردشگری ایران، بایدها و نبایدها، شاخص ها و راهکارها؛ نقش برندسازی در حوزه گردشگری، در حمایت از اقتصاد و فرهنگ ملی و اسالمی کشور؛ راهکارهای خلق، بازاریابی، ارتقاء و پایدارسازی برند گردشگی ایران؛ هویت سازی برند گردشگری و نقش آن در توسعه و ارتقاء جایگاه گردشگری؛ تعیین شاخص های سنجش مادی و معنوی برند در حوزه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی؛ تعیین فرصت های سرمایه گذاری و بررسی علمی و نیاز سنجی زیر ساخت های گردشگری ایران؛ آینده پژوهی برند گردشگری در ایران؛ 13 و 14 دی ماه سال جاری در اصفهان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی، در معرفی کنفرانس بین المللی برند گردشگری و اهداف آمده تبیین شاخص ها و راهکارهای طراحی نماد برند ملی گردشگری، تبیین مبانی نظری برند ملی گردشگری، تبیین شاخص های ارزیابی و انتخاب برندهای مطرح فعال در حوزه گردشگری کشور، تبیین مبانی و استانداردهای برند گردشگری، ارائه تجربیات موفق بین الملی در زمینه برندسازی در حوزه گردشگری است. این درحالی است که تاکنون سه دور از برگزاری همایش برند در گردشگری می گذرد و در واقع باید این حوزه توانسته باشد به جمع بندی و تبیین شاخص های برند دست یافته باشد.

"مرتضی رحمانی موحد" معاون گردشگری در پاسخ به این سوال که چرا در این حوزه دوباره کاری می شود گفت: «فرآیند برند مراحل مختلف است تا برندسازی انجام شود. مقدمات کار که مشخص کردن شعار و لوگوی گردشگری است در واقع 20 درصد کار است که باید شاخص های آنرا مشخص کنیم. در این راستا اگر این مهم تابع چهارچوب و ضوابط نباشد دارای جامعیت لازم نخواهد بود.»

به گفته او، قرار است از کنفرانس بین المللی برند گردشگری تعریف بند بدست آید. چنانکه طی این مسیر 42 مقاله به دبیرخانه رسیده است و 10 سخنران خارجی حضور خواهند داشت.

رحمانی موحد با اعتقاد برآنکه در کشور ما باید حتما همه امور از مرحله نخست آن کلید خورد تا بتواند به نتیجه برسد ادامه داد: «این کنفرانس هیچ خروجی برای تعریف برند نخواهد داشت و تنها قرار است شاخص را تبیین کند. چراکه هنوز به تعریف مورد اجماع نرسیده ایم. درواقع به دنبال ضوابطی هستیم که ما را به برند برساند.»

معاون گردشگری در پاسخ به سوالی مبنی بر آنکه چند کنفرانس و همایش دیگر باید در حوزه برند گردشگری برگزار شود تا گردشگری ما بتواند برای خود برند تعریف کند گفت: «این آخرین کنفرانس خواهد بود. در ضمن آنچه در دوره های گذشته انجام شده است به ما ربطی ندارد از ما آنچه را مطالبه کنید که در دوره ما اتفاق افتاده است.»

بیشتر افراد شورای راهبری کنفرانس برند گردشگری را معاونان و مدیران کل سازمان میراث و گردشگری تشکیل می دهند. رحمانی موحد در این باره گفت: «تعریف برند از جمله وظایف حاکمیتی و قابل واگذاری است از این رو اجازه دهید تا شورای راهبری از مدیران سازمان میراث و گردشگری باشند.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1